Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Magiczne spotkanie gimnazjalistów z "Zaruskiego"

Sobota, 19 października 2013, 10:44
Autor: red.
Świdnica: Magiczne spotkanie gimnazjalistów z "Zaruskiego"
Fot. użyczone
Dlaczego przekleństwa są archaizmami? Czym różni się cyfra od liczby? Jaki jest związek wody z liczbą pi? No i jak trafić szóstkę w Lotto? Na te i na wiele innych pytań, uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy im. gen. Zaruskiego znaleźli odpowiedzi w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

16 października klasy 1A i 2A Gimnazjum nr 3 im. gen. M. Zaruskiego wraz z nauczycielami bibliotekarzami Moniką Godulą i Wandą Śliwowską , a także wychowawcą Aliną Barć uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem Dariuszem Rekoszem. Pisarz przygotował dla uczniów wykład pod tytułem "Magia słowa". Żartując i wartko zmieniając slajdy zauroczył słuchaczy opowieściami o języku polskim i...algebrze!

- Dowiedzieliśmy się o Muhammadzie al-Chorezmim - ojcu współczesnej matematyki. A także o tym, że wulgaryzmy, tak naprawdę są archaizmami, a więc słowami przestarzałymi, czyli niemodnymi i dlatego nie powinno się ich używać. Zafascynowały nas zabawy z wielkimi liczbami, jakie można uzyskać wypełniając zwykły kupon Toto-Lotka. Na koniec pan Rekosz opowiedział nam o swojej karierze literackiej i planach. Złożył też autografy na kilku książkach z naszej biblioteki. Dziękujemy za współpracę pani Annie Podbielskiej z Filii nr 2 MBP - mówią uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 3.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group