Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Międzyrzecze: "Magiczny dywan"

Wtorek, 16 czerwca 2020, 11:13
Autor: red
Międzyrzecze: "Magiczny dywan"
Fot. UM Strzegom
Wykorzystanie narzędzi multimedialnych staje się nieodłącznym elementem procesu nauczania w XXI w.

Do wielu nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w które wyposażone jest Przedszkole Tęcza (m. in. multimedialna tablica interaktywna, laptopy, projektory), kilka miesięcy temu dołączył "Magiczny Dywan".

To multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Obraz, który wyświetlany jest przy pomocy rzutnika, daje efekt wirtualnego dywanu, na którym dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę. "Magiczny Dywan" pobudza wyobraźnię, integruje i pozwala pozbyć się nadmiaru energii. Ta innowacyjna pomoc dydaktyczna pozwala - poprzez gry i zabawy ruchowe - rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć się.
- Nasze przedszkolaki przeżywają wspaniałe przygody podczas korzystania z tego urządzenia: skaczą po kamieniach, sprzątają jesienny park, pluskają się w "wirtualnej" rzece, grają w piłkę nożną, tenis, poznają litery, cyfry, instrumenty, wyruszają w kosmos oraz wiele innych. "Magiczny Dywan" czeka na dalsze zabawy z odkrywcami z przedszkola "Tęcza" - podkreśla Anna Janczak-Róg, dyrektor przedszkola w Międzyrzeczu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group