Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 588
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Mają talent do wygrywania. Młodzi żarowianie triumfują w ogólnopolskim konkursie!

Piątek, 21 marca 2014, 11:40
Aktualizacja: 13:12
Autor: red.
Polska: Mają talent do wygrywania. Młodzi żarowianie triumfują w ogólnopolskim konkursie!
Fot. użyczone
18 marca sklep Tesco w Opolu zmienił się w niecodzienną salę lekcyjną. To uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie odebrali cenne nagrody i świętowali wraz z nauczycielami i klientami swój sukces w konkursie Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania”. Zespół „Gim Żarów” pokonując prawie 600 zespołów z całej Polski, decyzją jurorów zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie.

Sąsiedzi, rodzice, władze lokalne, klienci sklepów – uczniom z Żarowa udało się zaangażować tak wiele osób do walki z marnowaniem żywności. I to właśnie doceniło jury 11. edycji konkursu Tesco dla Szkół. Decyzją jurorów i internautów w konkursie zwyciężyło 26 zespołów z całej Polski, które otrzymały nowoczesny sprzęt multimedialny. Jednak poziom nadesłanych prac był tak wysoki, że fundator konkursu, na podstawie rekomendacji Jury, zdecydował się dodatkowo wyróżnić kolejne 16 zespołów. W tym zaszczytnym gronie znalazł się zespół „Gim Żarów” z Gimnazjum im. Jana Pawła w Żarowie. Ale nie tylko wygrana jest ważna.

- Zrobienie filmu w warunkach szkolnych jest czymś ciekawym i niecodziennym. – przyznaje Przemysław Drąg, nauczyciel żarowskiego Gimnazjum i opiekun zespołu projektowego. - To świetny sposób na edukację i uwrażliwianie młodych ludzi na ważne problemy. Poza tym, to świetna zabawa.

W tym roku, przy merytorycznym wsparciu Federacji Polskich Banków Żywności, konkurs Tesco dla Szkół - „Talent do niemarnowania” edukował ponad 6 tysięcy uczestniczących w konkursie dzieci w tematyce niemarnowania żywności. Uczniowie zachęceni cennymi nagrodami nakręcili 587 filmików, które w zabawny, pouczający a czasem śpiewający sposób zachęcały do niemarnowania jedzenia. Dzięki konkursowi także internauci, którzy oddali w sumie ponad 1,5 miliona głosów na filmy uczestników, dowiedzieli się o problemie marnowania żywności i sposobach na zapobieganie temu zjawisku. Efekty tej największej lekcji niemarnowania w Polsce można obejrzeć na stronie www.tescodlaszkol.pl

Zespół „Gim Żarów” świętował swoje zwycięstwo na Gali w towarzystwie nauczycieli, rodziców, Dyrektora Opolskiego Banku żywności Jana Burniaka, Rzecznika Opolskiego Kuratorium Oświaty Teodozji Świderskiej, zaproszonych gości, w tym przedstawicieli lokalnych władz oraz ponad 200 uczniów – uczestników konkursu. Gala była pełna gier i zabaw związanych z tematyką konkursu – niemarnowaniem żywności, w których dzieci, wykorzystując swoje zdolności i wiedzę, walczyły o dodatkowe upominki. Oczywiście punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród. Kolejna edycja konkursu Tesco dla Szkół, pełna równie dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród, rusza już jesienią!

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.tescodlaszkol.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group