Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Maksymilian Śleszyński nagrodzony

Piątek, 17 lutego 2017, 14:02
Aktualizacja: 15:03
Autor: red
Świdnica: Maksymilian Śleszyński nagrodzony
Fot. UM Świdnica
Prezydent miasta, Beata Moskal–Słaniewska spotkała się z Maksymilianem Śleszyńskim – pierwszym laureatem tytułu „Mały Wspaniały”, uczniem klasy V Szkoły Podstawowej nr 105 ze Świdnicy.

Chłopiec wykazał się dojrzałą postawą i pomógł mężczyźnie, który zasłabł na ulicy. Za swoje zachowanie został wyróżniony przez szkołę, a także Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy.

Maksymilian nie zawahał się ani przez chwilę, wiedział, co ma robić. - Pamiętałem wszystko z Miasta Dzieci, tam uczyliśmy się pierwszej pomocy. Później również na lekcjach techniki pani przypominała nam, jak zachować się w takich sytuacjach – opowiadał 12-latek.

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska pogratulowała chłopcu tak odważnego działania, wręczyła list gratulacyjny i upominek.

- Jesteś wzorem do naśladowania dla swoich kolegów i koleżanek. Jesteś także z pewnością małym bohaterem w swojej szkole. Twoje zachowanie pokazuje jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – podkreślała prezydent.

Do dalszego pogłębiania wiedzy w kierunku udzielania pierwszej pomocy, udziału w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez PCK w Świdnicy, zachęcał również chłopca Krystian Werecki, Pełnomocnik Prezydenta ds. Aktywności Obywatelskiej. W imieniu PCK także wręczył Maksymilianowi upominek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group