Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Małe miasto wielkich obywateli

Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 9:24
Aktualizacja: 9:27
Autor: Daga
Jaworzyna Śląska: Małe miasto wielkich obywateli
Fot. MPiKnŚ
W Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej dziś po raz trzeci rusza bardzo nietypowe przedsięwzięcie. O godzinie 10.00 otwarte zostanie dla naszych najmłodszych Miasto Dzieci.

Dzieci będą miały okazję do 13 sierpnia poczuć, co znaczy dorosłe życie. Będą mogły wcielić się w role policjanta, kucharza czy piekarza. Dotychczasowe eksponaty w muzeum, czyli wagony i lokomotywy zamienią się w siedziby Poczty, Urzędu Miasta, Policji, Straży Pożarnej oraz Redakcji lokalnej gazety. Codziennie od godziny 10.00 do 16.00 będą pełnoprawnymi mieszkańcami swojego miasta. W czasie pierwszych dwóch tygodni sierpnia to dzieci wybiorą własną Radę Miasta, Burmistrza, a pod koniec każdego dnia będą miały głos w zebraniach obywatelskich. Trzeba pamiętać również, że aby miasto funkcjonowało, musi mieć swoją walutę. W Mieście Dzieci, również będą obowiązywały specjalne pieniądze, za które mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy w okolicznych sklepach.

Aby nasi milusińscy mogli w pełni swobodnie wcielić się w pracowników, na terenie Miasta Dzieci zorganizowane zostaną również warsztaty i spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Warsztat na temat pracy dziennikarza będzie prowadziła przedstawicielka naszego portalu. Bezpieczeństwa dzieci dopilnują przede wszystkim wolontariusz oraz pracownicy Muzeum. Dla każdego mieszkańca nietypowego miasta przewidziany jest również gorący posiłek.

Każdy z dni spędzonych w stworzonym specjalnie dla dzieci mieście będzie na pewno nowym doświadczeniem i niewątpliwie dobrą zabawą. Zapraszamy więc do Jaworzyny dzieci w wieku od 7 do 14 lat, by sprawdziły kim chcą zostać jak dorosną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group