Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Maltańczycy przyjechali z darami

Piątek, 25 listopada 2011, 15:41
Aktualizacja: 19:11
Autor: oprac. JB
Świdnica: Maltańczycy przyjechali z darami
Fot. red
Odzież, żywność, prezenty, plecaki szkolne a przede wszystkim czek na zakup wyposażenia do rehabilitacji dla Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy – to wszystko przywieźli ze sobą z Biberach Kawalerowie Maltańscy.

Goście odwiedzili dzisiaj Świdnicę i zostaną u nas do piątku. W planach mają odwiedzenie schroniska dla bezdomnych, Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej, Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie i nowego budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.

Członkowie niemieckiego stowarzyszenia Kawalerów Maltańskich pomagają najbardziej potrzebującym na całym świecie. Nasz powiat może liczyć na ich pomoc od ponad 10 lat. Wszystko zaczęło się od współpracy partnerskiej między miastem Świdnica a niemieckim Biberach. Działające tam stowarzyszenie, którego celem jest obrona wiary oraz służba ubogim i cierpiącym, poprosiło o wskazanie placówki w Powiecie Świdnickim, do której skierowana została pomoc. Od tego czasu systematycznie dwa razy do roku przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem, Kawalerowie odwiedzają Świdnicę i przywożą ze sobą dary: sprzęt, odzież, żywność i paczki dla dzieci. Ale to nie wszystko. Maltańczycy fundują także dzieciom z Domu Dziecka wyjazdy na wakacje lub ferie, dzięki którym najmłodsi mogą prawdziwie odpocząć podczas dni wolnych od szkoły. Obecnie Zakon prowadzi działalność w przeszło 120 krajach świata.

- Kawalerowie Maltańscy zawsze przed przyjazdem do Polski kontaktują się z nami, aby doprecyzować, co konkretnie jest potrzebne w danym roku dzieciom. Ustalane jest także, co najbardziej przyda się placówkom, do których kierowana jest pomoc. – wyjaśnia wicestarosta Alicja Synowska

W tym roku Maltańczycy przywiozą ze sobą oprócz corocznych prezentów, także czek na zakup wyposażenia do rehabilitacji dla Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Zakon przeprowadził także na terenie Niemiec zbiórkę plecaków szkolnych, które przekazane zostaną ubogim dzieciom naszego powiatu.

W programie wizyty gości z Niemiec przewidziano oprócz spotkania w Schronisku św. Brata Alberta w Świdnicy i Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz zwiedzanie nowego budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.

Członkowie stowarzyszenia to Walter Haenle - Prezes Stowarzyszenia,Gerhard Presle - wiceprezes,Andreas Presle i Gerhard Sproll

Jak mówią sami Kawalerowie w dalszym ciągu są zainteresowani wspomaganiem dzieci oraz DPS-u w Jaskulinie. Zwiedzając szkołę specjalną chcieli sami zobaczyć jak wszystko się rozwija i gdzie ich pomoc konkretnie trafia.

Alicja Synowska, wicestarosta, podkreśliła, że to już nie jest tylko współpraca, ale przyjaźń. Dziękowała za dary w postaci wózków inwalidzkich, łóżek, chodzików, które lada dzień pojawią się w Świdnicy. Podkreśliła, że potrzeb jest bardzo dużo, ale nie chce nadwyrężać hojności Maltańczyków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group