Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: „Mam 6 lat i w szkole poznaję świat”

Wtorek, 4 grudnia 2012, 0:06
Aktualizacja: 0:07
Autor: red.
Świebodzice: „Mam 6 lat i w szkole poznaję świat”
Fot. użyczone
Pod tym hasłem w Publicznym Przedszkolu nr 3 „Niezapominajka” i Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Świebodzicach realizowane są projekty promujące przyjazną adaptację dzieci w edukacji szkolnej. Obie placówki prowadzą wspólne działania, które promują wśród dzieci i ich rodziców edukacją szkolną dla 6–latków.

- W tym roku SP 3 po raz kolejny prowadzi Akademię Trójeczki, w ramach której dzieci 5 i 6–letnie biorą aktywny udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli na terenie szkoły. Podczas spotkań dzieci poprzez zabawę mają możliwość poznania zasad bycia uczniem – mówi Jolanta Styrna, dyrektor SP 3.

W październiku przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w uroczystości pasowania na ucznia, w trakcie której otrzymały upominki i poznały atmosferę szkoły. W listopadzie w obu placówkach przeprowadzone zostały warsztaty dla rodziców pn. „Dziecko sześcioletnie – uczniem”, które poprowadzili pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Celem zajęć była pomoc w podjęciu przez rodziców decyzji o wcześniejszej realizacji obowiązku szkolnego przez ich dzieci.

W ramach projektu z okazji Mikołajek dzieci otrzymają upominki oraz odbędzie się konferencja dla rodziców i nauczycieli podsumowująca realizację programu.

***

Świebodzicka „Trójka” została uznana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za jedną z trzech szkół na Dolnym Śląsku, najbardziej przyjaznych 6-latkom. Konkurs pod egidą ministerstwa premiował te placówki, które są najlepiej przygotowane na przyjęcie maluchów do klas pierwszych. Uwagą kapituły zwrócił autorski projekt świebodzickich nauczycieli pn. „Akademia Trójeczki”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group