• Wtorek, 16 lipca 2019
  • Godz. 10:19
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 421
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Maraton Tańca” nakręcony

Wiadomości: Dobromierz
Piątek, 6 listopada 2009, 9:22
Aktualizacja: 21:11
Autor: MaTa
Fot. użyczone
– Zobaczyliśmy to, czego być może nie zobaczymy na filmie: filmową kuchnię, zmęczenie i radość aktorów, statystów i ekipy filmowej – opowiada Bolesław Stochmal z Urzędu Gminy Dobromierz.

W gminie Dobromierz filmowcy zakończyli kręcenie zdjęć do filmu „Maraton Tańca". Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że w Dobromierzu odbędzie się casting, a teraz realizatorzy i wykonawcy „Maratonu Tańca" spotkali się z władzami gminy Dobromierz, aby podsumować miesiąc ciężkiej pracy. - „Maraton tańca” to komedia filmowa. Jej akcja rozgrywa się między innymi na dobromierskim rynku, w okolicach wieży widokowej, w szkole i w różnych miejscach plenerowych – dodaje sekretarz gminy.

Wcześniej Dobromierz „zagrał" w filmie „Droga daleka przed nami" wyreżyserowanym przez Władysława Ślesickiego w 1979 roku. To, co działo się na planie filmowym „Maratonu tańca” zobaczymy na fotografiach Jarosława Sosińskiego, który towarzyszył filmowcom podczas ich pracy. Fotografie pokazują to, czego nie ukaże szklany ekran – łzy, radość, gniew, na to, że coś nie poszło tak, jak miało pójść, śmiech i chwile prawdziwego wzruszenia aktorów i całej ekipy filmowej.

Rozpoczynając spotkanie producent Sylwester Banaszkiewicz podziękował wszystkim za ciężką i wytrwałą pracę: - Przepraszam za wszystkie niedogodności, które pojawiły się w całej realizacji filmu. Mam nadzieję, że finał który zobaczymy w maju lub w czerwcu przyszłego roku zadowoli wszystkich. Prawdopodobnie pokaz premierowy odbędzie się w Dobromierzu.

Zadowolony z całego przedsięwzięcia jest wójt gminy Dobromierz Czesław Drąg. - Pani reżyser zafundowała razem z zespołem Dobromierzowi i jego mieszkańcom wspaniałe wydarzenie. Staliśmy się słynni w okolicy. Bardzo cieszę się, że miałem okazję poznać wspaniały zespół i wspaniałych filmowców – mówi gospodarz gminy. Jak zaznaczyła reżyserka filmu Magdalena Łazarkiewicz filmowcy w Dobromierzu spotkali się z niezwykłą gościnnością i cierpliwością zarówno ze strony władz gminy jak i mieszkańców.

Na prapremierę filmu musimy poczekać do maja lub czerwca przyszłego roku. Wtedy bowiem film wejdzie na ekrany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group