Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wałbrzych: Maria Skiślewicz najlepszym społecznikiem regionu

Środa, 17 listopada 2010, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: red.
Świdnica/Wałbrzych: Maria Skiślewicz najlepszym społecznikiem regionu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” od początku jego istnienia, aż do dnia dzisiejszego – Maria Skiślewicz – została „Najlepszym Społecznikiem regionu wałbrzysko–świdnickiego”.

Wyróżnienie przyznano świdniczance w kolejnej edycji „Nagród Zamku Książ”. Ich celem jest docenienie osób, które szczególnie wyróżniają się aktywnością w swojej działalności. Laureatami „Nagród Zamku Książ” zostali również: Teresa Ziegler – kierownik Sudeckiego Uniwersytetu III Trzeciego Wieku w Wałbrzychu („Aktywny Człowiek III wieku regionu wałbrzysko-świdnickiego”) i Paweł Kuska – student IV roku Politechniki Wrocławskiej ZOD w Wałbrzychu, Wydział Mechaniczny („Najlepszy Student regionu wałbrzysko-świdnickiego”).

Marię Skiślewicz do nagrody nominowało miasto. W uzasadnieniu napisano: „Pani Maria Skiślewicz jest prawdziwą ambasadorką Świdnicy, Polski. Przez pięćdziesiąt lat związana jest z amatorskim ruchem artystycznym. W tym czasie wychowała kilka pokoleń świdniczan, które uczyła tańca. Od 35 lat z zaangażowaniem prowadzi stworzony przez siebie amatorski Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” promując taniec narodowy, ludowy i estradowy. Praca jaką wykonuje przyczynia się do upowszechniania kultury oraz kultywowania polskich tradycji. Swoją pracą przyczynia się do wychowania dzieci i młodzieży. Przez lata zarażała młodzież pasją do tańca i dobrej zabawy proponując alternatywne formy wychowania”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group