Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Marzą o złotych medalach w Nowym Jorku – zbierają na wyjazd

Środa, 29 czerwca 2011, 10:10
Aktualizacja: 16:11
Autor: GrA
Świdnica: Marzą o złotych medalach w Nowym Jorku – zbierają na wyjazd
Zdjęcie pochodzi ze Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków w Vancouver w 2009 roku
Fot. użyczone
O tych dwóch strażakach z powiatu świdnickiego było głośno dwa lata temu, kiedy ze Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków w Vancouver przywieźli medale. W tym roku Światowe Igrzyska odbywają się w Nowym Jorku. Jarosław Drzęźla i Marek Leśnicki marzą, by w nich wystartować.

Ale Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy nie stać na sfinansowanie biletów i pobytu strażaków w Nowym Jorku. Dlatego Ci sami szukają sponsorów, dzięki którym ich wyjazd będzie możliwy. - Koszty związane z wyjazdem i pobytem w znacznym stopniu przekraczają budżet tutejszej Komendy jaki został zaplanowany na rok 2011. Biorąc pod uwagę osiągnięcia i zaangażowanie mł. asp. Marka Leśnickiego oraz st. str. Jarosława Drzęźla, pragnę, aby przy udziale fundatora przygotowania do najważniejszej imprezy sportowej dla strażaków dały efekt w postaci zajęcia czołowych miejsc, których nie brakowało dotychczas – wyjaśnia komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy bryg. Tomasz Szuszwalak.

Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków zaplanowano w tym roku w Nowym Jorku w terminie 26.08-05.09.2011 roku. Jeśli uda im się wyjechać St.str. Jarosław Drzęźla wystartuje w ergometrze wioślarskim i pchnięciu kulą natomiast mł.asp. Marek Leśnicki natomiast w biegu na 10 km i 21 km, a także w chodzie sportowym na 5 km. - Obaj należymy do czołowych zawodników wśród sportowców służb mundurowych w kraju. Mamy także szanse na zdobycie medali na tych zawodach, ale żeby pojechać i wystartować potrzebna jest pomoc finansowa – wyjaśnia st.str. Jarosław Drzęźla.

Tu liczy się każdy oddany grosz. Ze swojej strony strażacy-sportowcy do promowania fundatora na zawodach, w prasie, a także na stroju sportowym.

Ci, którzy chcą pomóc sportowcom mogą przelewać pieniądze na konto:
BS w Jaworze o/Strzegom nr rachunku 06 86471046 0500 0329 2005 0002
Ochotnicza Straż Pożarna w Stanowicach
ul. Świebodzka 27,
58-150 Stanowice
z dopiskiem „New York”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group