Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Marzenia poszybowały do nieba

Piątek, 6 maja 2011, 15:17
Aktualizacja: 15:27
Autor: GrA
Świdnica: Marzenia poszybowały do nieba
Fot. Agnieszka Gryc
Ponad pięćdziesiąt balonów wypełnionych najskrytszymi marzeniami wypuścili wczoraj świdniccy niepełnosprawni intelektualnie.

Kolorowy korowód, w którym wyruszyli świdniccy niepełnosprawni wraz z opiekunami, nauczycielami, rodzicami i przyjaciółmi wyruszył wczoraj spod starostwa powiatowego w Świdnicy, towarzyszył im zespół Olszaniacy zespół Mokrzeszów oraz Teatr Bezdomny z Żarowa. Tradycyjnie już w ten sposób uczczono przypadający na 5 maja Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W tym roku obchody miały szczególny charakter. Podzielono je na dwa dni. Na świdnickim Rynku 6 kwietnia odbył się happening oraz wspólna zabawa, do której zaproszono także świdniczan. Wczoraj także nie zabrakło zabawy. Na placu Grunwaldzkim świdniccy niepełnosprawni wypuścili zamknięte w balonach własne marzenia. Wśród z nich znalazły się także te o powstaniu nowej pracowni relaksacji i psychorozowoju.

- Pracownia niezbędna jest do prowadzenia terapii dla osób z upośledzeniem umysłowym. Stymulacja rozwoju poprzez wykorzystanie odpowiedniego sprzęt, przy profesjonalnej pomocy fachowej personelu znacznie ułatwi proces rehabilitacji – wyjaśnia Jadwiga Roniewska-Ciupciak, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie. – Dzięki umożliwieniu osobom niepełnosprawnym korzystania z takiej terapii zwiększymy ich koncentrację, polepszymy samopoczucie, co wpłynie znacznie na wzrost wiary we własne siły.

Podczas obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbyła się uliczna kwesta środków na stworzenie nowej pracowni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group