Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Masowe szczepienia w Strzegomiu?

Niedziela, 4 kwietnia 2021, 7:03
Autor: red
Strzegom: Masowe szczepienia w Strzegomiu?
Fot. UM Strzegom
Wszystko wskazuje na to, że w naszym mieście – na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji – powstanie tzw. Punkt Szczepień Masowych (PSM), dzięki któremu będzie można wykonywać ponad 400 szczepień dziennie.

To świetna wiadomość dla mieszkańców naszej gminy w kontekście coraz trudniejszej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.
Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i prezes Strzegomskiego Centrum Medyczno- Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu - Dariusz Gajecki wystąpili wspólnie z wnioskiem do wojewody dolnośląskiego o utworzenie PSM w Strzegomiu. Dokładniej chodzi o uruchomienie 4 stanowisk szczepiennych. W każdym z nich ma odbywać się ponad 100 szczepień dziennie.

W ostatni wtorek (30 marca br.) wicewojewoda dolnośląski - Jarosław Kresa oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Grzegorz Macko obejrzeli zaproponowaną przez nasze władze lokalizację i ją w pełni zaakceptowali. - Aktualnie rozpoczęły się prace związane z logistyką całego przedsięwzięcia. Gmina już kupuje komputery i zaczyna uruchamiać sieć internetową. Start Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu planowany jest na 17 lub 19 kwietnia. O dokładnej dacie poinformujemy na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych - podkreśla burmistrz.

Szczepienia będą wykonywały pielęgniarki ze Strzegomskiego Centrum Medyczno- Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu. Będą też potrzebni wolontariusze do logistyki, którzy już teraz mogą się zgłaszać. Koordynatorem ze strony gminy Strzegom będzie Norbert Sarnecki (nr telefonu 74 8560 511, e-mail: norbert.sarnecki@strzegom.pl).

Będą obowiązywały następujące kanały zapisów na szczepienie: kontakt telefoniczny z PWDL, czyli podmiotem prowadzącym działalność leczniczą, infolinia 989, SMS i indywidualne konto pacjenta (IKP). Wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień.

Planowane powstanie Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu jest spowodowane zapowiadanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski. Do tej pory szczepienia odbywały się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych, szpitalach rezerwowych i węzłowych. W naszym kraju uruchomiono również tzw. wyjazdowe zespoły szczepiące.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group