Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Matematyczny konkurs w „Mechaniku”

Środa, 24 kwietnia 2013, 10:48
Aktualizacja: 10:49
Autor: red.
19 kwietnia odbył się w zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy XI Powiatowy Konkurs Matematyczny. W konkursie wzięli udział najzdolniejsi matematycy z trzech szkół świdnickich: I LO, II LO i Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz szkół ze Strzegomia i Świebodzic. Organizatorkami konkursu były panie: Beata Wachel–Sierzputowska, Adrianna Świder i Monika Krasoń – nauczycielki matematyki z „Mechanika”.

Czterech uczniów będzie reprezentować powiat świdnicki w Łowiczu podczas międzypowiatowego etapu XI Konkursu Matematycznego. I miejsce zajął Damian Fafuła, drugie Grzegorz Malczewski, trzecie Anna Lasak, a jako czwarty powiat reprezentować będzie Bartosz Berezak. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Paweł Tarczyński z ZSE, który zajął I-sze miejsce w kategorii klas nie - matematycznych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a do najlepszej czwórki powędrowały zestawy firmy Parker oraz nagrody książkowe.

- Dziś również konkurs odbył się równoległe w szkołach z trzech innych powiatów partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim. Najlepsi matematycy zmierzą się w finale w czerwcu w Łowiczu. Dodatkową nagrodą od starosty świdnickiego za wiedzę jest stypendium, które zostanie wręczone we wrześniu - tłumaczy Małgorzata Bogusławska-Kurzawa, rzecznik prasowy Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

Po ogłoszeniu wyników wyróżniono najdłużej działające w komisji konkursowej osoby: Agnieszkę Grymek, Przemysława Knapa i Andrzeja Winnickiego. Dyrekcja szkoły podziękowała również Leszkowi Stefańskiemu, który tradycyjnie układał zadania do testu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group