Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Matematyka nie taka straszna

Wtorek, 22 lipca 2014, 15:34
Aktualizacja: 15:35
Autor: red.
Świdnica: Matematyka nie taka straszna
Fot. użyczone
Od godziny 11.00 do 15.00 trwały wakacyjne spotkania z matematyką, prowadzone przez Marka Matejuka. Założyciel Akademii Umiejętności matematycznych, autor podręczników z matematyki, prowadził warsztaty dla różnych grup wiekowych, przekonując, że matematyki nie należy się bać. Przeciwnie – jej zrozumienie może spowodować, że zagadki i zawiłości matematyczne mogą być ciekawym wyzwaniem.

W warsztatach 19 lipca w Galerii Świdnickiej brały udział zarówno przedszkolaki, jak i gimnazjaliści. Wszyscy chętni uczestniczyli także w otwartych warsztatach plastycznych. Z geometrycznych figur tworzono kompozycje – domy, kwiaty, roboty, pojazdy. Każdy pomysł był nagradzany upominkiem, a kolorowe prace trafiły na wystawę, zorganizowaną przy scenie Galerii Świdnickiej. W tworzenie prac angażowali się z powodzeniem także rodzice.

- Choć to środek wakacji, okazało się, że było sporo chętnych do uczestnictwa w naszym matematycznym spotkaniu. Dzieci były zadowolone, jeśli więc pan Marek Matejuk będzie chciał do nas przyjechać w roku szkolnym, z przyjemnością zorganizujemy podobne spotkanie jesienią.– zapowiada Beata Moskal-Słaniewska z Galerii Świdnickiej.

(Galeria Świdnicka)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group