Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mecz z Oławą przy pustych krzesełkach

Wtorek, 26 października 2010, 12:22
Aktualizacja: 12:23
Autor: MDvR
Świdnica: Mecz z Oławą przy pustych krzesełkach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
To już drugie spotkanie w tym sezonie zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka, w którym uczestniczyć nie będą mogli kibice. Na inaugurację fani biało–zielonych musieli obejść się smakiem w konfrontacji przeciwko Chrobremu Głogów, a w najbliższy weekend ominie ich mecz z MKS–em Oława.

W komunikacie wystosowanym przez świdnicki zespół czytamy:

Klub Piłkarski Polonia-Sparta Świdnica SA z przykrością informuje, że mecz z MKS-em Oława zaplanowany na 30 października 2010 r. w Świdnicy odbędzie się bez udziału publiczności. Powodem podjęcia takiej decyzji są zapisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

„Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 r.” oraz „Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 czerwca 2010 r. w sprawie warunków bezpieczeństwa, jakie powinny spełniać stadiony, na których mogą odbywać się mecze piłki nożnej” jasno precyzują warunki organizacji meczu piłki nożnej i związane z nim wymogi dotyczące bezpieczeństwa.

Mecz z MKS Oława został zakwalifikowany przez policję jako mecz podwyższonego ryzyka, który podlega specjalnym zapisom dotyczącym infrastruktury obiektów. Stadion świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie spełnia wymogów minimalnych dotyczących meczów podwyższonego ryzyka, w związku z czym organizator zmuszony jest do rozegrania spotkania bez udziału publiczności. Świdnicki stadion nie posiada systemu kamer monitorujących obiekt i jego najbliższe otoczenie wraz z parkingami. Nie posiada również systemu elektronicznego zapisu obrazu, który pozwoliłby na identyfikację osób biorących udział w imprezie.

Przyjmując zasadę zapewnienia bezpieczeństwa jak najważniejszego kryterium organizacji imprezy, wierzymy, że decyzja o rozegraniu meczu z MKS Oława bez udziału publiczności znajdzie zrozumienie wśród sympatyków piłki nożnej w Oławie i Świdnicy.

Jednocześnie informujemy, że klub podjął już starania o zabezpieczenie środków finansowych na sprzęt elektroniczny, dzięki któremu wszystkie mecze rundy wiosennej – również te o podwyższonym ryzyku – będą rozgrywane z udziałem publiczności, w tym kibiców przyjezdnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group