Czytających: 1514

Żarów: Medal w sumo

Środa, 22 maja 2024, 11:29
Aktualizacja: 11:30
Żarowska utalentowana judoczka Klaudia Borowiec przywiozła medale z kolejnych zawodów. W dniach 18–19 maja w Łodzi odbywały się Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w Sumo, na których Klaudia wywalczyła najwyższe miejsce na podium.

Wygrała cały turniej w swojej kategorii wiekowej, zostając Mistrzynią Polski w Sumo. To nie jedyny sukces mieszkanki naszej gminy. Klaudia otrzymała również powołanie na Mistrzostwa Europy Kadetek 2024, które odbędą się w tym roku w Kwidzyniu. Zawody w Łodzi były ostatnim etapem kwalifikacji tej grupy do Mistrzostw Europy, które odbędą się już w czerwcu.

Medale Klaudia zdobyła również podczas Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo, które zostały zorganizowane 11 maja w Kielcach. Nasza zawodniczka zdobyła tam drugie miejsce na podium i srebrny medal.

Swojej pasji Klaudia poświęca każdą wolną chwilę, odnosząc sukcesy na ogólnopolskich, ale też międzynarodowych zawodach. Ciężka i sumienna praca podczas treningów przynosi doskonałe rezultaty. Choć, jak sama przyznaje, dużo zawdzięcza także swojemu trenerowi Bartłomiejowi Zamęckiemu. Dziękujemy Klaudii za godne reprezentowanie gminy Żarów na różnych szczeblach rywalizacji sportowej i życzymy dalszych sukcesów, radości z uprawiania sportu i spełnienia marzeń.