Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1365
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Metamorfoza przedszkola

Środa, 9 lutego 2022, 11:27
Aktualizacja: 12:29
Autor: red
Strzegom: Metamorfoza przedszkola
Fot. UM Strzegom
Publiczne Przedszkole nr 3 w Strzegomiu noszące imię "Zielony Zakątek" w ciągu dwóch najbliższych lat przejdzie wielką metamorfozę.

Trwa właśnie procedura przetargowa związana z wyłonieniem oferenta, który wykona termomodernizację i remont budynku tej placówki oświatowej. Strzegomski samorząd pozyskał w 2021 r. dotację w wysokości 3 mln zł z "Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych" na ten cel!

Zakres prac remontowych jest bardzo duży i obejmuje m.in.: remont poszczególnych pomieszczeń, remont i wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, wymianę instalacji gazowej i centralnego ogrzewania. Będzie też remont kotłowni wraz z wymianą kotłów oraz docieplenie stropu strychu i piwnicy. W planach jest także montaż paneli fotowoltaicznych, wykonanie schodów żelbetowych, remont kominów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowych odcinków kanalizacji deszczowej z odwodnieniem liniowym wraz z podłączeniem do istniejącej studni kanalizacji deszczowej. Powstanie parking, a także monitoring na zewnątrz i w środku.

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu - Katarzyna Cioruń podkreśla, że remont nie będzie należał do łatwych i potrwa ok. 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

- Warto zwrócić uwagę na fakt, że budynek przedszkola wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Strzegom. Z tego też powodu jego odrestaurowanie będzie w dużym stopniu zależało od konserwatora zabytków, który będzie miał wpływ m.in. na wybór kolorystyki elewacji lub rodzaju stolarki okiennej i drzwiowej - dodaje.

Tak wielkie zmiany ucieszyły całą społeczność związaną z przedszkolem zlokalizowanym na ul. Parkowej. Nie da się ukryć, że kapitalny remont tego miejsca był marzeniem wielu pokoleń strzegomian. W połowie lutego wychowankowie przeprowadzą się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 na ul. Brzegowej, gdzie na czas remontu - na parterze szkoły - będzie się mieściła nowa siedziba placówki. Dla 5 grup przedszkolaków (w sumie 120 dzieci) przeznaczono 5 sal. Jak informuje Grażyna Przybyło, dyrektor przedszkola, trwają ostatnie prace adaptacyjne i logistyczne, by po feriach zimowych podopieczni mogli uczęszczać na zajęcia w nowym dla siebie miejscu.
| - Według orientacyjnych prognoz nasi podopieczni wrócą do odremontowanego przedszkola na początku września 2023 r. - zaznacza dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group