Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Miał być weekend bez wypadków, ale wypadki były

Wtorek, 10 sierpnia 2010, 8:40
Aktualizacja: 8:43
Autor: KO
powiat świdnicki: Miał być weekend bez wypadków, ale wypadki były
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W całym kraju zginęły 44 osoby podczas „Weekendu bez ofiar”, a 542 zostały ranne w 308 wypadkach. Do dwóch doszło na terenie naszego powiatu. W całym kraju policjanci zatrzymali aż 1697 nietrzeźwych kierowców, w tym ośmiu na drogach na naszym terenie… Najtragiczniejsze jednak w skutkach zdarzenia miało miejsce wczoraj, gdy rozpędzony tir uderzył w dwie świdniczanki.

Od piątku do niedzieli trwała ogólnopolska akcja Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar”, którą zorganizowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inicjatywa miała zwiększyć wiedzę kierowców na temat bezpieczeństwa na drogach. Niestety. W powiecie świdnickim drogówka zatrzymała ośmiu nietrzeźwych kierowców i dwóch prowadzących pojazdy pomimo sądowego zakazu. Doszło też do dwóch wypadków drogowych.

- Na terenie powiatu świdnickiego policjanci codziennie zatrzymują nietrzeźwych kierowców - mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. -Miniony weekend to ośmiu nietrzeźwych kierowców, wśród nich był rekordzista, mieszkaniec Świebodzic, który został zatrzymany 6 sierpnia. 54-letni mężczyzna jadąc rowerem miał w organizmie 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali także dwóch kierowców, którzy prowadzili samochody mimo orzeczonego wobec nich zakazu prowadzenia pojazdów. Za złamanie zakazu sądowego kierowcom grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Do wypadków doszło w piątek w Świdnicy i w niedzielę w Świebodzicach. Na świdnickiej ul. Jodłowej kierujący samochodem ciężarowym Iveco 46-letni mieszkaniec Świdnicy, potrącił 55-letniego mężczyznę, który wtargnął na jezdnię w miejscu niedozwolonym. Nieprzytomnego pieszego z obrażeniami w postaci krwiaka śródczaszkowego przewieziono do Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Kierowca był trzeźwy. Również trzeźwi byli uczestnicy wypadku w Świebodzicach. Kierujący oplem vectrą 21-letni mieszkaniec Kamiennej Góry na ul. Kasztanowej nie zachował należytej ostrożności i wjechał na drogę z pierwszeństwem przejazdu. Zderzył się z golfem kierowanym przez mieszkańca Wałbrzycha. W wyniku wypadku pasażerka volkswagena, 50-letnia mieszkanka Wałbrzycha, z obrażeniami została przewieziona do wałbrzyskiego szpitala w Wałbrzychu.

Początek tygodnia okazał się bardzo tragiczny. W poniedziałek nad ranem w wypadku drogowym w Słotwinie zginęły dwie idące do pracy kobiety.

- Czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod nadzorem prokuratora, brał w nich udział biegły z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych – mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil. - Kierowca samochodu był trzeźwy, z obrażeniami ciała trafił do świdnickiego Latawca. W chwili obecnej policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

- W śledztwie przeprowadzono przez prokuratora, z udziałem funkcjonariuszy policji, specjalistycznych służb oraz biegłego oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, zabezpieczając materiał dowodowy niezbędny do dalszych badań – relacjonuje prokurator Ewa Ścierzyńska. - Przeprowadzone na miejscu zdarzenia czynności wykluczyły naruszenie konstrukcji budynku mieszkalnego.

Zabezpieczono tachograf oraz cały samochód marki DAF. Pojazd zostanie poddany specjalistycznym badaniom technicznym, które są niezbędne dla oceny zachowania kierowcy i jego ewentualnej odpowiedzialności karnej.

Więcej na temat tragicznego wypadku:
* Tragedia w Słotwinie, tir zabił dwie kobiety - pierwsza relacja z miejsca zdarzenia, zdjęcia i film z poniedziałkowego poranka,
* Tir, który zabił dwie kobiety, został usunięty z miejsca tragedii - relacja z poniedziałkowego popołudnia, zdjęcia i filmy z akcji usuwania samochodu ciężarowego,
* Temat Tygodnia: Tragedia, której można było uniknąć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group