Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 722
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Miasteczko ruchu drogowego

Piątek, 10 listopada 2023, 11:06
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Miasteczko ruchu drogowego
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Plac manewrowy do nauki jazdy na rowerze, stojaki i stacja naprawy rowerów – na stadionie miejskim powstało ogólnodostępne miasteczko ruchu drogowego. Wszystko w ramach grantu z Funduszu Toyoty, jaki przyznano Miejskiemu Klubowi Sportowemu „Karolina”.

W październiku zakończyły się prace związane z tworzeniem placu manewrowego. Na starym, betonowym boisku do siatkówki, położonym na terenie stadionu miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, wymalowano linie wytyczające plac do nauki jazdy na rowerze zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych wraz z podstawowymi znakami drogowymi. Dodatkowo obok placu zamontowano stojaki na rowery oraz stację do podstawowej naprawy rowerów.

– Jaworzyna Śląska ma wieloletnie tradycje kolarskie i ta dyscyplina sportowa jest wciąż bardzo popularna. Takiego miejsca w naszej gminie brakowało. Przedszkolaki będą tu poznawać zasady ruchu drogowego, uczniowie szkół podstawowych – szkolić jazdę na rowerze przed egzaminem na kartę rowerową, a młodzież i dorośli w każdym wieku – ćwiczyć swoje umiejętności. Mamy też nadzieję, że pomysł przypadnie mieszkańcom do gustu i zachęci ich do większej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu ­– mówi Rafał Kwiatkowski, prezes MKS „Karolina”.

Projekt tworzenia miasteczka ruchu drogowego zrealizowano ze środków pozyskanych w ramach grantu Funduszu Toyoty. MKS „Karolina” ubiegał się o niego wspólnie z Przedszkolem Samorządowym „Chatka Puchatka”.

Fundusz Toyoty realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Edukacji Europejskiej, która pełni funkcję koordynatora; Zespołem Szkół nr 5 w Wałbrzychu, którego uczniowie na kierunku architektura krajobrazu w ramach zajęć praktycznych przygotowują koncepcje zagospodarowania przestrzeni dla projektów zgłoszonych do konkursu oraz Zespołem Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach, którego uczniowie na kierunku informatyka pomagają w przygotowaniu koncepcji.

W sobotę, 11 listopada o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste otwarcie miasteczka. W ramach wydarzenia nagrodzimy szóstkę najlepszych rowerzystów, którzy w czerwcowej rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Polski wykręcili najwięcej kilometrów dla gminy Jaworzyna Śląska – trzy panie i trzech panów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group