Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: "Miasto 44" – chwała zwyciężonym

Niedziela, 3 sierpnia 2014, 15:14
Aktualizacja: Środa, 6 sierpnia 2014, 23:00
Autor: red.
Warszawa: "Miasto 44" – chwała zwyciężonym
Fot. UM Świebodzice
Dwanaście tysięcy widzów, wśród zaproszonych gości prezydent RP Bronisław Komorowski, parlamentarzyści oraz, tego dnia z całą pewnością najważniejsi i witani z największymi honorami Powstańcy – bohaterowie uczestniczący w walkach w roku 1944. W środę, 30 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się premierowy pokaz filmu "Miasto 44". Filmu, w którym swoją rolę odegrały również Świebodzice i ich mieszkańcy.

Obraz w reżyserii Jana Komasy prezentuje losy grupy młodych Polaków, którym przyszło dorastać w trudnych czasach II wojny światowej. Realizacja filmu trwała ponad 8 lat i pracowało przy nim około 3,5 tysiąca osób, których trud i zaangażowanie jest dziękczynieniem dla Powstańców za ich heroizm.

Zdjęcia do filmu powstawały w wielu miejscach, m.in. na terenie znajdującej się w Świebodzicach fabryki "Silena", gdzie w ubiegłym roku realizowane były najbardziej widowiskowe sceny batalistyczne. Na tę okoliczność do Świebodzic zwiezione zostały tony gruzu, ogromne przetwornice dymu i setki sztuk atrap broni, a dziesiątki świebodziczan zaangażowano w roli statystów. Finalny efekt prac, jak informuje pani Natalia, mieszkanka Świebodzic, która miała szczęście uczestniczyć w seansie, jest piorunujący i na wielu twarzach widzów pojawiły się łzy wzruszenia.

W kinach "Miasto 44" będzie można obejrzeć od 19 września br.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group