Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wrocław: Miasto dostanie 16 tys. zł za utrzymywanie wojewódzkich świateł

Niedziela, 31 października 2010, 15:02
Aktualizacja: 15:59
Autor: KO
Świdnica/Wrocław: Miasto dostanie 16 tys. zł za utrzymywanie wojewódzkich świateł
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wojewódzki sejmik na ostatniej sesji powierzył oficjalnie Świdnicy realizację zadania pn.: „Utrzymanie sygnalizacji świetlnych zlokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich na terenie miasta Świdnica w 2010 roku” i przekazał miastu 16 667 zł.

Zgodnie z porozumieniem z 2008 r. Świdnica utrzymywała sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach dróg wojewódzkich od początku roku do końca sierpnia. W sierpniu miasto wypowiedziało porozumienie.

Ale przez osiem miesięcy służby miejskie pilnowały świateł. „W związku z powyższym zasadne jest przekazanie pomocy finansowej w kwocie 16 667,00 zł co stanowi średnią kwotę uzyskiwaną w przetargach w roku 2010 przez DSDiK (Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu – przyp red.), jak czytamy w uzasadnieniu uchwały sejmiku.

Tymczasem miasto swoje usługi w zakresie utrzymania sygnalizacji przy drogach wojewódzkich wyceniło na 46 tys. zł rocznie. Zarząd województwa uznał, że to za drogo. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na zadanie o nazwie: „Bieżące utrzymanie i konserwacja drogowych sygnalizacji świetlnych i przejść aktywnych w ciągach dróg wojewódzkich utrzymywanych przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu w miejscowości Świdnica”. Oferty w przetargu opiewały na kwoty od 21 tys. zł do 38 tys. zł, wygrała go firma Elektrotim S.A. z Wrocławia, dwie świdnickie oferty zostały odrzucone. Kryterium była cena.

Miasto wypowiadając porozumienie na utrzymanie sygnalizacji świetlnej na drogach wojewódzkich wypowiedziało też uzgodnienia mówiące o tym, że to Świdnica utrzymuje w zimie drogi wojewódzkie biegnące przez miasto.

Dolnośląska Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła przetarg na wykonanie prac zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2010/2011 na terenie Świdnicy. Na oferty czeka do wtorku, 2 listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group