Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miasto Dzieci odwołane

Środa, 20 maja 2020, 13:44
Autor: red
Świdnica: Miasto Dzieci odwołane
Fot. UM Świdnica
Jest nam bardzo smutno, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci w tym roku nie będziemy mogli zaprosić ich do Miasta Dzieci.

Niestety, wszelkie restrykcje dotyczące pandemii nie pozwalają nam na zorganizowanie tej cieszącej się wielkim powodzeniem półkolonii. A to wszystko w trosce o zdrowie i życie dzieci, wolontariuszy i całego personelu pracującego przy tym wydarzeniu.

Przypomnijmy, że od 6 lat w Świdnicy odbywała się impreza dedykowana dzieciom w wieku od 6 do 12 lat, które z różnych przyczyn nie mogły wyjechać na wakacje. W dwóch turnusach każdego roku brało udział ponad 1000 osób, którymi opiekowali się wykwalifikowani opiekunowie i wolontariusze. Dzieci, oprócz dobrej zabawy i wielu atrakcji związanych ze swoim miasteczkiem, otrzymywały posiłki, a wszystkie godziny przepracowane w różnych zawodach opłacane były wewnętrzną walutą, którą mogły wydawać w sklepie marzeń.

Miasto Dzieci, pod patronatem Prezydent Miasta Świdnicy Beaty Moskal- Słaniewskiej oraz Wójt Gminy Świdnica Teresy Mazurek, wspierali liczni sponsorzy, którzy byli zaangażowani nie tylko finansowo, ale również merytorycznie. W trosce o zdrowie półkolonia w 2020 roku nie odbędzie się, ale jesteśmy pewni, że spotkamy się za rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group