Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto wypowiada wojnę chuliganom

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 3 czerwca 2011, 7:47
Aktualizacja: 7:49
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Więcej patroli Policji i Straży Miejskiej w obrębie centrum miasta, kontrole skupów złomu oraz szczegółowe analizy sytuacji rodzin, z których wywodzą się młodociani przestępcy. Świdnica mówi stop wandalom i wypowiada wojnę.

Świdnica jeszcze skuteczniej będzie walczyć z chuliganami. Sprawcami drobnych kradzieży, wymuszeń, czy też pobić coraz częściej stają się nastolatkowie. Robocze spotkanie na czwartek, 2 czerwca zwołał prezydent Świdnicy. Wzięli w nim udział przedstawiciele policji, straży miejskiej, miejskiego zarządzania kryzysowego oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Bez szybkiej reakcji służb porządkowych i pełnej wymiany informacji, zwalczanie zachowań przestępczych wśród młodych ludzi będzie trudne. Im szybciej z problemem wspólnie się uporamy, tym bardziej mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Problem szczególnie jest widoczny w samym Rynku i w obrębie całego starego miasta. – Podejmujemy szereg działań prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Ukierunkowane są one przede wszystkim na przekazywanie informacji o odpowiedzialności karnej za popełnione czyny, co może spowodować, że nie wejdą oni w konflikt z prawem – mówi Arkadiusz Wojnowski, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W myśl zasady „zero tolerancji dla młodocianych chuliganów” służby porządkowe baczniej będą patrolować obręb starego miasta. Policja i straż miejska, wspólnie z MOPS przeanalizuje sytuację rodzin, z których wywodzą się młodzi ludzie łamiący prawo.

A to nie koniec działań prewencyjnych. Szczególnej kontroli mają zostać poddane punkty skupu złomu, działające na terenie miasta, do których trafiają łupy złodziei. Szczegóły działań będą ustalane podczas kolejnych spotkań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Krisper 3-06-2011 8:39
A reszta Świdnicy to druga kategoria bezpieczeństwa? Dlaczego poza centrum spotkanie patrolu zakrawa na cud? Może podatki na straż i policję też zapłacą wyłącznie mieszkańcy centrum? A przecież jak w rynku nie będzie można zaszaleć to wandale przeniosą się trzy ulice dalej i tam zrobią swoje. Po kilku wypadkach kontaktu z policją mam wrażenie, że oni niczym poniżej morderstwa się nie interesują - byłem świadkiem jak dyżurny w komendzie spławiał wszystkich po kolei (a zgłaszane były nękanie, zniszczenie mienia, groźby karalne itp...) Straż miejska to z kolei wyłącznie kółko fotograficzne. Gdyby im się chciało pilnować wszystkich przepisów kodeksów karnego i wykroczeń to nie mogliby przecież spokojnie pospacerować. No bo przecież komu szkodzą menele popijający spirytus w Parku Centralnym...
~DiX 3-06-2011 8:55
Chyba nie tędy droga, oni robią to z nudów i biedy (złom) a miasto zamiast wyciągnąć do tych dzieciaków rękę , zaproponować im jakąś alternatywę , wyciąga broń idąc w nimi na wojnę.
~ 3-06-2011 9:14
Chuligani to też były dzieci, które z nudów robią szkody. I na co stawiać za miliony aquapark jak i tak ich nie będzie stać pójść!!!!!!! Zamiast takich wydatków zapłacić instruktorowi, trenerowi i zainteresować chłopców np modelarstwem, graniem w nogę na "orliku".
~wku 3-06-2011 9:56
Fajnie. Będzie akcja, będą nagrody. A co te służby robią w ramach "normalnych" obowiązków?
~Wokulski 3-06-2011 20:36
Wszystkich chuliganów powinni kierować na roboty przymusowe do Galessu:)Tam i w weekendy mieliby rozrywkę.
~obywatel Świdnicy 6-06-2011 21:47
Przyjdżcie po 16 stej na Grocką 15 za szlaban zobaczycie jak wasze dzieci ćpają narkotyki i uprawiaja sex za smietnikiem . Niszczą samochody piłką kopiac specjalnie po szybach i karoserji a dorosłych wyzywają. Patrole policji nie przyjeżdżają tam bo twierdzą że nie mają radiowozów. Szlaban zamontowany przez wspólnotę Agora był wyłamywany już ze cztery razy. Tak bawią się wasze pociechy a po powrocie do domu udaja grzeczne dzieci!!!!!!!!!!!!!!
~ 13-06-2011 11:07
święta prawda

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group