Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miasto wypowiada wojnę chuliganom

Piątek, 3 czerwca 2011, 7:47
Aktualizacja: 7:49
Autor: red.
Świdnica: Miasto wypowiada wojnę chuliganom
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Więcej patroli Policji i Straży Miejskiej w obrębie centrum miasta, kontrole skupów złomu oraz szczegółowe analizy sytuacji rodzin, z których wywodzą się młodociani przestępcy. Świdnica mówi stop wandalom i wypowiada wojnę.

Świdnica jeszcze skuteczniej będzie walczyć z chuliganami. Sprawcami drobnych kradzieży, wymuszeń, czy też pobić coraz częściej stają się nastolatkowie. Robocze spotkanie na czwartek, 2 czerwca zwołał prezydent Świdnicy. Wzięli w nim udział przedstawiciele policji, straży miejskiej, miejskiego zarządzania kryzysowego oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Bez szybkiej reakcji służb porządkowych i pełnej wymiany informacji, zwalczanie zachowań przestępczych wśród młodych ludzi będzie trudne. Im szybciej z problemem wspólnie się uporamy, tym bardziej mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Problem szczególnie jest widoczny w samym Rynku i w obrębie całego starego miasta. – Podejmujemy szereg działań prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Ukierunkowane są one przede wszystkim na przekazywanie informacji o odpowiedzialności karnej za popełnione czyny, co może spowodować, że nie wejdą oni w konflikt z prawem – mówi Arkadiusz Wojnowski, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W myśl zasady „zero tolerancji dla młodocianych chuliganów” służby porządkowe baczniej będą patrolować obręb starego miasta. Policja i straż miejska, wspólnie z MOPS przeanalizuje sytuację rodzin, z których wywodzą się młodzi ludzie łamiący prawo.

A to nie koniec działań prewencyjnych. Szczególnej kontroli mają zostać poddane punkty skupu złomu, działające na terenie miasta, do których trafiają łupy złodziei. Szczegóły działań będą ustalane podczas kolejnych spotkań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group