Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Międzynarodowa kolonia dla najzdolniejszych uczniów

Poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 7:21
Autor: red
Żarów: Międzynarodowa kolonia dla najzdolniejszych uczniów
Fot. UM Żarów
Zakończył się wypoczynek naszej młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie i gimnazjum w niemieckim Butjadingen.

Na uczestników międzynarodowej kolonii zorganizowanej przez gminę Żarów, nauczycieli żarowskiego gimnazjum i Szkoły Podstawowej, przy współpracy ze Stowarzyszeniem PLuS Europa i Żarowskim Stowarzyszeniem "Edukacja" czekało mnóstwo atrakcji.

Wycieczka była nagrodą dla najzdolniejszych uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, szczególne osiągnięcia zdobyli także w dziedzinie sportu, kultury i wolontariatu. Razem z 16-osobową grupą uczniów z Żarowa w międzynarodowej kolonii uczestniczyła także młodzież z Niemiec i Francji.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele i pedagodzy ze wszystkich miast partnerskich biorących udział w projekcie. Młodzi Żarowianie integrowali się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec i Francji pod okiem opiekunów: Izabeli Osieckiej i Adama Ciupińskiego.
- To już kolejny rok, kiedy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie, a teraz Szkoła Podstawowa, dzięki wsparciu burmistrza Leszka Michalaka, gminy Żarów i Stowarzyszenia PLuS Europa motywuje uczniów do osiągania najwyższych wyników w nauce. A jako nagrodę oferuje całkowicie bezpłatny udział w międzynarodowej kolonii. Program wypoczynku wypełniony był po brzegi i okazał się dobrą alternatywą dla wakacyjnego odpoczynku. Organizator tegorocznej kolonii, niemieckie stowarzyszenie PLusS Europa z miasta partnerskiego Lohmar dołożyło wszelkich starań, aby był on atrakcyjny przede wszystkim dla młodzieży - zaznacza Adam Ciupiński, który opiekował się uczniami podczas kolonii.

We wcześniejszych latach uczniowie z Polski integrowali się podczas międzynarodowej kolonii w Niemczech, Francji i Polsce. W tym roku młodzież z miast partnerskich miasta Lohmar odwiedziła kolejny raz Niemcy. Wśród atrakcji nie zabrakło wycieczki do Bremerhaven, Bremen oraz Hamburga. Był surfing, budowanie tratw, stand-up paddling, minigolf, karaoke, gry integracyjne, pływanie w lagunie morskiej i szaleństwa w parku rozrywki Heide-Park w Soltau oraz montaż filmów podsumowujących wspólnie spędzony czas.
- Młodzież zadowolona ze łzami w oczach żegnała nowych przyjaciół, rozstaniom nie było końca. Uśmiech na twarzy i łzy wzruszenia. Ale także zadowolenie i ogromna satysfakcja nas organizatorów, bo to były pięknie przeżyte chwile i niezapomniane wrażenia. Już dziś, wspólnie z uczniami nie możemy się doczekać kolejnej kolonii - dopowiada Izabela Osiecka.

Rzeczywiście międzynarodowa kolonia to była wspaniała przygoda, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Nowe przyjaźnie, nowe doświadczenia, przełamanie różnych barier, także językowych i pokonanie własnych lęków - to sprawiło, że uczestnicy będą długo ją wspominać.

PODZIĘKOWANIE
Składamy serdeczne podziękowania dla gminy Żarów na czele z burmistrzem Leszkiem Michalakiem, Stowarzyszenia PLuS Europa oraz Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group