Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Międzynarodowa wymiana uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

Środa, 13 grudnia 2017, 13:31
Aktualizacja: Czwartek, 14 grudnia 2017, 11:32
Autor: red
Świdnica: Międzynarodowa wymiana uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Już po raz ósmy uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy uczestniczyli w polsko–niemieckiej wymianie uczniowskiej w Gelsenkirchen w Zagłębiu Rury.

W ramach projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży uczniowie odbyli dwudniowe praktyki uczniowskie w warsztatach szkolnych na tokarkach, uczestniczyli w lekcjach języka niemieckiego, matematyki, biologii oraz wiedzy o społeczeństwie w niemieckiej szkole.

Ponadto mieli okazję zobaczyć Targi Motoryzacyjne Motorshow w Essen, zwiedzili hutę żelaza Henrichshütte w Hattingen oraz Bergbaumuseum- Muzeum Górnictwa w Bochum. Jak co roku zostaliśmy zaproszeni do Ratusza Miejskiego w Gelsenkirchen, gdzie podjęła nas Pani Burmistrz Rudowitz przybliżając historię oraz współczesne problemy miasta. Dzięki inicjatywie pani Burmistrz została zorganizowana dla naszych uczniów autokarowa wycieczka po Gelsenkirchen wraz z przewodnikiem. Wymiana uczniowska jest doskonałą formą szkolenia umiejętności językowych zarówno w języku niemieckim jak i angielskim oraz poznania kultury i tradycji Niemiec oraz systemu kształcenia. Ponieważ termin tegorocznej wymiany przypadł na pierwszy tydzień Adwentu, mogliśmy rozkoszować się widokiem pięknie udekorowanych miast, straganów bożonarodzeniowych oraz aromatem Glühweihn. Tydzień szybko minął, pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia oraz znajomości wróciliśmy do Świdnicy. Koordynatorami projektu są: pani Jolanta Sajdak z Zespołu Szkól Mechanicznych oraz pan Christoph Hense ze szkoły w Gelsenkirchen.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group