Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Międzynarodowa wymiana w ZSM

Wtorek, 11 czerwca 2013, 12:04
Aktualizacja: 12:05
Autor: red.
Po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy spotkali się z uczniami z partnerskiej szkoły z Staatliche Berufsschule z Bad Kissingen w Niemczech, którzy przyjechali wraz z dyrektorem tamtejszej szkoły Rudolfem Hoffmannem.

Spotkanie odbyło się w Świdnicy w dniach 2-8 czerwca. W ramach międzynarodowej wymiany uczniowskiej dofinansowanej przez PWNM uczniowie z Mechanika wraz z 11 kolegami i koleżankami z Niemiec mieli możliwość poznania systemu kształcenia w polskich szkołach (dzięki wspólnym lekcją w szkole) oraz kultury i historii Dolnego Śląska. W programie pobytu znalazło się m.in.: zwiedzanie Świdnicy, Kościoła Pokoju, Wieży Ratuszowej. W Krzyżowej odbyły się warsztaty językowe, które umożliwiły lepsze poznanie się uczniów i przełamały barierę językową. Uczniowie zapoznali się także z historią rodziny von Moltke oraz ruchu oporu działającego w Krzyżowej zwanego Kręgiem z Krzyżowej.

Wyjazd do Książa wraz z polsko-niemiecką lekcją zamkową powiązany był z wyjazdem do Osówki i zwiedzaniem sztolni. Wyjazd do Gross Rosen zamknął poglądową lekcję historii tych ziem. Program pobytu dopełniły praktyki zawodowe, które odbyły się dzięki uprzejmości Centrum Kształcenia Zawodowego w obszarze mechaniki samochodowej.

(ZSM)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group