Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Międzynarodowe spotkanie

Piątek, 11 października 2019, 17:48
Autor: red
Świebodzice: Międzynarodowe spotkanie
Fot. UM Świebodzice
9 października odbyła się sympatyczna wizyta w świebodzickim Ratuszu Miejskim, w której uczestniczyła młodzież z międzynarodowego projektu ERAZMUS.

Młodzi ludzie z Francji, Niemiec, Bułgarii i Finlandii wraz z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 2 gościli na sali posiedzeń. Gospodarzem spotkania był burmistrz naszego miasta Paweł Ozga, który z entuzjazmem powitał wszystkich. Do młodzieży z miasta Waldbröl zwracając się w ich ojczystym języku niemieckim. Burmistrz miasta opowiadał o swej pracy oraz strukturze Rady Miejskiej oraz Urzędu, z zaciekawieniem wsłuchiwał się we wrażenia z wizyty w Polsce.

W spotkaniu uczestniczyła szefowa wydziału Edukacji i Spraw Społecznych - kierownik Zofia Choińska, a także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Teresa Walczak-Jusiel oraz zastępca dyrektora Renata Kaczmarek.

W tym samym dniu, zaraz po spotkaniu młodzież pojechała zwiedzić Zamek Książ, z kolei 10 września zaplanowane są zajęcia w Wodnym Centrum Rekreacji oraz na kręgielni. Z kolei w piątek będzie miało miejsce uroczyste zakończenie projektu w Szkole Podstawowej nr 2, która godnie pełniła rolę opiekuna i organizatora pobytu w Świebodzicach.

Na pożegnanie w Ratuszu młodzież otrzymała od burmistrza miasta Pawła Ozgi drobne upominki promujące Świebodzice, a także słodkości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group