Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Międzynarodowe święto przyjaźni

Czwartek, 6 października 2016, 12:04
Autor: red
Świebodzice: Międzynarodowe święto przyjaźni
Fot. UM Świebodzice
To już tradycja, że w dniu 3 października delegacja ze Świebodzic uczestniczy w obchodach Dnia Jedności Niemiec.

Tym razem, w tym ważnym dla naszych zachodnich sąsiadów święcie, samorządowcy z naszego miasta odwiedzili leżące w Hesji Aßlar.

Wizyta w Aßlar związana była nie tylko z 26. rocznicą zjednoczenia Niemiec, ale także z innym szczególnym jubileuszem tego miasta - 50-leciem partnerstwa z francuskim Saint-Ambroix oraz 25-leciem współpracy z niemieckim Jüterbogiem, który jest także miastem partnerskim Waldbröl, z którym Świebodzice obchodzić będą w tym miesiącu jubileusz 20-lecia zawarcia partnerstwa.

Z tej okazji do Niemiec udali się: zastępca burmistrza Krystian Wołoszyn, przedstawicielka Towarzystwa Partnerstwa Miast Renata Kaczmarek, Marzena Korona-Kruk, kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych i tłumacz, oraz Ilona Szczygielska - kierownik Wydziału Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej. Delegacja uczestniczyła w ceremonii uświetniającej ratyfikację aktów partnerskich pomiędzy Aßlar, Jüterbogiem i Saint-Ambroix, na której wiceburmistrz Krystian Wołoszyn złożył okolicznościowe gratulacje włodarzom świętujących miast.

Spotkanie w międzynarodowym towarzystwie - w uroczystościach i obchodach jubileuszu uczestniczyli również burmistrzowie włoskiego Fossato di Vico czy brytyjskiego Witham, było dla naszej delegacji okazją do wymiany doświadczeń, a także służyło nawiązaniu nowych kontaktów, które, już w niedalekiej przyszłości zaowocują wspólnymi inicjatywami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group