Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1200
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Międzynarodowy projekt

Niedziela, 20 lutego 2022, 13:58
Autor: red
Strzegom: Międzynarodowy projekt
Fot. UM Strzegom
"Do we know the factories of our planet?" – to tytuł kolejnego międzynarodowego projektu, realizowanego w języku angielskim przez uczniów Zespołu Szkół w Strzegomiu pod kierunkiem Haliny Fitas i Renaty Dziurli we współpracy z partnerami z Turcji, Serbii, Rumunii i Chorwacji.

W pierwszej fazie działań projektowych, po zamieszczeniu informacji o poszczególnych uczestnikach, szkołach i miastach z wykorzystaniem programu komputerowego Chatterpix, wypracowano wspólny produkt - broszurę informacyjną o realizowanym projekcie. Uczniowie naszej szkoły odpowiedzialni byli za zamieszczenie informacji o szkołach partnerów projektu -

Uczestnicy projektu, działając w międzynarodowych zespołach, poznawali historię, kulturę, piękno przyrody oraz atrakcje turystyczne czterech krajów - Chin, Indii, Indonezji oraz Tajwanu, które w projekcie określano mianem fabryk naszej planety. Ponadto badano wpływ działalności gospodarczej tych krajów na stan ich środowiska lokalnego, a w dalszych rozważaniach na stan ekologiczny naszej planety. Efekt pracy grupowej - ebook - zamieszczono na kanale YouTube - https://www.storyjumper.com/book/read/120554422/Do-we-know-the-factories-of-our-planet#page/52 Uczniowie ZS odpowiedzialni byli za sektor - atrakcje turystyczne w poszczególnych krajach.

Kolejnym rezultatem wspólnych działań było stworzenie prezentacji multimedialnych z wykorzystaniem narzędzi TIK - Prezi, które następnie zaprezentowano wszystkich uczestnikom projektu w czasie webinarium na platformie Zoom. Stworzono również grę-quiz n/t tych krajów w programie Kahoot - https://create.kahoot.it/share/cultural-activities-of-four-countries/40f5286f-7b78-457c-93e8-25eefe7d9c1c

Młodzież wspólnie oglądała filmy dokumentalne z udziałem ekspertów w zakresie globalnego ocieplenia na platformie Watch2Gether . Następnie na forum i czacie na platformie Twinspace wymieniała się spostrzeżeniami na temat znaczenia gospodarki w/w krajów dla ekosystemu świata.

Stan ekologiczny naszej planety, ze szczególnym uwzględnieniem efektów globalnego ocieplenia, rozważali wspólnie z ekspertem akademickim - profesor Jorie Favreau z Paul Smith's College, New York, USA.

Międzynarodowa współpraca uczniów na platformie eTwinning to szansa dla młodych ludzi na rozwój umiejętności komunikacyjnych, przełamywanie barier językowych w zakresie języka angielskiego, budzenie zainteresowania innymi kulturami, kształtowanie postawy otwartości i szacunku dla odmienności oraz uwrażliwienie ich na problemy ekologiczne naszej planety.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group