Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mieszkańcy nie zawodzą

Czwartek, 11 sierpnia 2022, 11:22
Autor: red
Świebodzice: Mieszkańcy nie zawodzą
Fot. organizatorzy
Świebodziczanie wielokrotnie okazali wielkie serca włączając się aktywnie w pomoc osobom chorym, których los nie oszczędził i zmusił do walki o zdrowie, życie. Do nas dotarła kolejna informacja o potrzebie ratowania życia ludzkiego, tym razem chodzi o rocznego chłopca ze Świebodzic o imieniu Antoś, który urodził się z połową serduszka, jedną z najcięższych wad.

Jak informuje nas Mama chłopca Antoś bardzo dzielnie walczy każdego dnia o życie, jest po kilku bardzo skomplikowanych operacjach serduszka. Czeka Go kolejna, ratująca życie, bardzo kosztowna operacja. Rodzice chłopca są bardzo zmotywowani, aby dziecku pomóc, robią wszystko każdego dnia. Jednak możliwości i wielkie starania rodziców są niewystarczające, aby uzbierać horrendalną sumę na operację. Klub Senior +, OSiR Świebodzice Spółka z o.o. wraz z rodzicami Antosia Karoliną Sobecką oraz Łukaszem Sobeckim, Maciejem Więckiem na potrzebę ratowania życia Antosia zapowiedzieli imprezę charytatywną pn. „Świebodzicka Sztafeta Serc”, która odbędzie się w dniu 13 sierpnia (sobota) i rozpocznie o godz. 15:00, polegać będzie na liczeniu łącznego dystansu, jaki pokonamy na placu apelowym przy Szkole Podstawowej nr 2, spotykamy się na placu za Wodnym Centrum Rekreacji. Imprezę całym sercem wspiera Burmistrz naszego Miasta Paweł Ozga.

Jak informują nas organizatorzy Kierownik Klubu Senior + Agata Koperska oraz Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński każdy uczestnik decyduje jaki dystans pokona, tym samym pomagając. Będziemy biegać dla Antosia przez cały czas trwania pikniku tworząc sztafetę ludzkich serc, tych najwspanialszych serc niosących pomoc.

Zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji: maraton fitness, który poprowadzą instruktorzy z Klubu Senior + i OSiR Świebodzice Spółka z o.o, m.in. Mateusz Brzuchacz gry i zabawy dla rodzin, loterię fantową, kurs pierwszej pomocy, pomiar cukru, słodkie wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach i Seniorów z Klubu Senior+ oraz naszych cudownych mieszkańców a także słodkości od lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A., a do wypieków będzie serwowana pyszna kawa z Central Park Bistro. Dla dzieci zorganizowana zostanie strefa kreatywności. Ponadto zaplanowane są występy młodzieży i seniorów.

Wraz z Organizatorami są:

Miasto Świebodzice
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach
Klub Senior + w Świebodzicach
Miejski Dom Kultury W Świebodzicach
OSiR Świebodzice Sp z o.o.
Central Park Bistro
Paweł Ozga Burmistrz Miasta Świebodzice
Tobiasz Wysoczański Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice
Sabina Cebula Sekretarz Miasta
Beata Rejek Dyrektor Miejskiego Domu Kultury
Magdalena Pawiłojć Dyrektor Zespołu Szkół w Świebodzicach
Koło Gospodyń Wiejskich Babki z wypiekami
Zespół Szkół Świebodzice

Jeżeli ktoś z Państwa chce dołączyć do nas i pomóc w organizacji tego wydarzenia w jakikolwiek sposób proszony jest o kontakt z Agatą Koperską pod numerem telefonu:

781 234 446.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group