Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Mikołajowie opanowali Żarów

Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 13:47
Aktualizacja: 16:21
Autor: red.
Żarów: Mikołajowie opanowali Żarów
Fot. UM Żarów
Blisko 500 czapek mikołajkowych, 60 kilogramów porcji kiełbasy z grilla, kilkadziesiąt kilogramów słodyczy oraz blisko 300 kubków gorącej czekolady rozdane. Żarów zamienił się na jeden dzień w Miasteczko Świętego Mikołaja.

W niedzielne popołudnie, 7 grudnia każdy mógł poczuć się w Żarowie Świętym Mikołajem. Jak co roku, organizatorzy Miasteczka Świętego Mikołaja, najbardziej mikołajowej imprezy w całym powiecie świdnickim zadbali, by każdy miał na sobie czerwone nakrycie głowy.

Frajdą dla wszystkich najmłodszych była nie tylko wizyta Świętego Mikołaja, który jak zawsze nie zawiódł i pojawił się w nieoczekiwanym momencie, ale również moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy: Młodzieżową Radę Miejską w Żarowie, Żarowską Wspólnotę Samorządową, Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu, TKKF "Chemik" oraz Urząd Miejski w Żarowie. - Co roku Święty Mikołaj przybywa z prezentami do najmłodszych mieszkańców Żarowa. Dzięki swoim pomocnikom i dobrym elfom dociera do wszystkich dzieci. Swoją obecnością wprowadza mieszkańców, również tych dorosłych, którzy w tym wyjątkowym dniu oczekują jego przyjścia w magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia - mówiła Izabela Katarzyna Mrzygłocka, poseł na Sejm RP, która wspólnie z senatorem Wiesławem Kilianem, a w tym roku również posłem na Sejm RP Robertem Jagłą zawsze odwiedza żarowskie Miasteczko Świętego Mikołaja.

Już po raz piąty Mikołaj i jego pomocnicy opanowali Żarów. Tym razem impreza została zorganizowana na żarowskim targowisku. Jednak i tym razem nie zabrakło wsparcia ze strony mikołajowych asystentów. - Klub Sportowy Zjednoczeni Żarów jak co roku wspiera działania Świętego Mikołaja. Przygotowujemy dla wszystkich mieszkańców pieczone kiełbaski, które wyjątkowo smakują tylko podczas mikołajkowej imprezy w Żarowie - cieszył się Norbert Gałązka z żarowskiego Klubu Sportowego Zjednoczeni Żarów.

Tegoroczna edycja Miasteczka Świętego Mikołaja to również wiele nowych pomysłów i atrakcji, z których korzystali nie tylko najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów. Największą był występ grupy GlinGal Fireshow ze Świdnicy, mikołajkowe karaoke oraz pokaz balonowy ze świdnickiego klubu balonowego zorganizowany przez posła na Sejm RP Roberta Jagłę. - W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie tegorocznego Miasteczka Świętego Mikołaja. To dzięki wspólnemu wysiłkowi i ciężkiej pracy udało się przygotować najbardziej świąteczną imprezę w naszej gminie. Dotarła do nas także zapowiedź, że w przyszłym roku ponownie odwiedzi nas Święty Mikołaj - dopowiadał Jakub Błaszczyk, burmistrz żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group