Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Milion złotych dotacji na budowę sali gimnastycznej w Bystrzycy Górnej

Środa, 6 maja 2015, 10:01
Aktualizacja: 13:33
Autor: red.
Wrocław: Milion złotych dotacji na budowę sali gimnastycznej w Bystrzycy Górnej
Fot. użyczone
46 inwestycji sportowo–rekreacyjnych już niebawem powstanie na Dolnym Śląsku, w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej. Wśród nich będzie pełnowymiarowa sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej. 5 maja wójt gminy Teresa Mazurek odebrała, z rąk marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 1 miliona złotych.

W ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017”, Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył ponad 18 milionów zł, na dofinansowanie rozwoju infrastruktury sportowej, w tym budowy 33 nowych obiektów oraz modernizację 13 istniejących. Uroczyste przekazanie decyzji odbyło się 5 maja br. na Stadionie Śląska Wrocław.

W gminie Świdnica funkcjonuje 12 placówek oświatowych (3 gimnazja, 6 szkół podstawowych, 2 przedszkola oraz szkolne schronisko młodzieżowe), w których uczy się blisko 1800 uczniów. Mimo tego, że na terenie gminy są boiska i sale gimnastyczne, nie zaspokajają one wszystkich potrzeb uczniów i społeczności lokalnej dotyczących infrastruktury sportowej. Od 6 lat ściśle współpracujemy z kołem naukowym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Studenci przeprowadzali badania w szkołach gminy Świdnica, biorąc pod uwagę wady postawy naszych dzieci oraz ich stan uzębienia. Niestety okazuje się, że wady postawy u dzieci się nasilają. Ostatnie wyniki raportu jeszcze bardziej uwidoczniły ten problem, wskazując wady postawy u 80% przebadanych dzieci. Są to liczby i informacje, które wzbudzają wielki niepokój i stąd m.in. nasze działania związane rozbudową bazy sportowej – mówi wójt Teresa Mazurek.

Sala gimnastyczna w Bystrzycy Górnej zaprojektowana została jako obiekt jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony. Obiekt wykonany zostanie w technologii tradycyjnej i składał się będzie z czterech zespołów funkcjonalnych:

- sali gimnastycznej z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz,
- zaplecza higieniczno sanitarnego i administracyjnego sali gimnastycznej,
- zaplecza techniczno magazynowego,
- łącznika ze strefą wejściową do budynku, stanowiącego także połączenie z budynkiem szkoły.

- Będzie to pełnowymiarowa sala gimnastyczna, mieszcząca boisko do gry w koszykówkę o łącznej powierzchni użytkowej blisko 910 m2. Obecnie jesteśmy w trakcie procedury przetargowej. Otwarcie ofert planowane jest na dzień 18 maja br. – dodaje wójt gminy.

Sala sportowa w Bystrzycy Górnej będzie kolejnym obiektem sportowym zlokalizowanym przy placówce oświatowej. Obecnie do dyspozycji uczniów, ale i wszystkich chętnych jest pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala do squasha, profesjonalna ścianka wspinaczkowa, sala fitness przy centrum edukacyjnym w Witoszowie Dolnym. Sale sportowe posiadają także placówki oświatowe w Pszennie oraz Lutomi Dolnej.

Planowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji w Bystrzycy Górnej to koniec II kwartału br., a zakończenia 31 lipca 2016 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group