Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Miller przyjechał zobaczyć powódź

Niedziela, 8 sierpnia 2010, 17:44
Aktualizacja: 17:51
Autor: KO
Dolny Śląsk: Miller przyjechał zobaczyć powódź
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W dzisiejszym posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wziął udział Jerzy Miller, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas spotkania, którego gospodarzem był Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski, trwała wideokonferencja ze służbami w Warszawie, gdzie raportowano o bieżącej sytuacji na Dolnym Śląsku.

Sztab ustalił, że sytuacja w regionie zgorzeleckim jest trudna - zniszczonych jest wiele dróg, mostów i budynków. Na szczęście prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie zakładają pogorszenia sytuacji powodziowej, prognozowane opady nie spowodują prawdopodobnie gwałtownego wzrostu poziomu wody. Na odcinkach rzek obserwowane są powolne spadki poziomu wody.

W województwie nie stwierdzono zagrożenia przerwania wałów i umocnień wodnych, służby Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych monitorują wały, mają do dyspozycji wystarczającą ilość materiałów i worków. Kończą się bezpośrednie działania ratownicze, służby przystępują do czynności naprawczych i przywrócenia normalnego funkcjonowania zalanych terenów.

W akcji uczestniczą strażacy z województw śląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, a także kadeci ze szkół pożarniczych oraz siły ze znacznej części województwa dolnośląskiego – ponad trzystu strażaków. Na miejsce zostaną przekazane pompy do odprowadzania wody oraz osuszacze. Wojsko przekazuje dwa tysiące porcji żywności oraz tysiąc kompletów koców i odzieży ochronnej. W akcji biorą udział funkcjonariusze policji z komisariatu wodnego oraz grup antyterrorystycznych, którzy pomagają przy ewakuacji mieszkańców. Pomagają też wojskowi - dwustu żołnierzy w akcji bezpośredniej, kolejnych dwustu w odwodzie, osiem łodzi, dziesięć transporterów pływających, trzy śmigłowce, specjalistyczne jednostki saperów, które ocenią możliwość zbudowania przepraw oraz przystąpią do odbudowy dróg i rurociągów wodnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group