Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 682
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Dolna: Minął rok

Piątek, 3 lipca 2020, 11:54
Autor: red
Bystrzyca Dolna: Minął rok
Fot. Gmina Świdnica
Senior w oczach wielu osób, głównie młodych, jawi się jako osoba, która albo siedzi samotnie w domu skupiona wyłącznie na serialach, albo pomaga w wychowaniu wnuków. Wbrew tym obiegowym poglądom seniorzy w gminie Świdnica nie zamykają się w czterech ścianach domów, lecz coraz częściej pragną się realizować, działać i kreatywnie spędzać wolny czas.

Pragnąc sprostać ich potrzebom Gmina Świdnica od wielu lat podejmuje różne inicjatywy by seniorom żyło się jak najlepiej. Jedną z nich było utworzenie w 2019 roku Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej 55 w ramach dofinansowania ze środków Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020 – edycja 2019. W roku 2020 w celu zapewnienia funkcjonowania Klubu Seniora aplikowaliśmy o środki z Programu – Edycja 2020 i otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 48.000,00 zł (40% wartości zadania), wkład własny do realizacji projektu wyniesie 72.000,00 zł (60%).

Klub powstał z myślą o osobach, które ukończyły 60 lat i chciałyby aktywnie spędzać czas. To kolejne miejsce na mapie gminy Świdnica przyjazne dla seniorów. Jego działanie ma na celu promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów. Zgodnie z rządową dotacją w Klubie zagwarantowane są miejsca dla 20 seniorów. Nie oznacza to jednak, że mogą z niego korzystać tylko Ci, którzy złożą deklarację i zostaną wpisani na listę. Klub ma być otwarty dla wszystkich seniorów, którzy tylko zechcą spędzać w nim swój czas.
Klub czynny jest dwa dni w tygodniu – od miesiąca lipca 2020 r. są to: wtorki i czwartki, w godzinach od 15.00 do 19.00.

W ofercie Klubu są zaplanowane między innymi: zajęcia edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności taneczno-ruchowej i sportowo-rekreacyjnej oraz aktywizacji społecznej.

Dlatego już dziś zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach klubowych tych wszystkich Seniorów, którzy chcieliby aktywnie spedzać czas, przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego czy też poszerzyć swoje zainteresowania. Niech stanie się on miejscem nie tylko atrakcyjnych zajęć, ale przede wszytkim chętnie odwiedzanym przez seniorów miejscem spotkań i wspaniałej przygody.

Zaliczasz się do grona seniorów? A może masz bliską osobę w dojrzałym wieku? Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w zajęciach adresowanych do seniorów w gminie Świdnica. Mamy nadzieję, że wśród tych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group