Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Minister Huskowski: Podoba mi się pomysł świdnickiej młodzieży

Sobota, 15 listopada 2014, 18:54
Aktualizacja: 18:56
Autor: red.
Świdnica: Minister Huskowski: Podoba mi się pomysł świdnickiej młodzieży
Fot. użyczone
Stanisław Huskowski, wiceminister administracji i cyfryzacji, gościł w piątek, 14 listopada w Świdnicy na zaproszenie prezydenta Wojciecha Murdzka, by posłuchać o pomyśle świdnickiej młodzieży na darmowe hot–spoty w mieście. Marcin Jastrzębski z portalu Naszaswidnica.pl, student telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej zaprezentował swój pomysł, podczas specjalnego spotkania.

Wielu rodziców walczy o to, żeby wyciągnąć dzieci sprzed komputerów. Świat się już nie zmieni, a Internet to przyszłość – mówił świdniczanin. – Młodzież korzysta z portali społecznościowych i mobilnych komunikatorów. To w Internecie młodzi ludzie czytają książki, oglądają filmy i słuchają muzyki. Tam jest nasz świat. Jest jednak sposób, aby wyjść z domu i być w sieci. Siedzieć na ławce i w Internecie czytać książkę, słuchać muzyki czy oglądać film.

Tym pomysłem, który świdnicki student przygotował wspólnie z rówieśnikami są darmowe hot-spoty.
Przyznam, że nie widziałem nigdy tak całościowo przygotowanego projektu, włącznie z myśleniem o nieobciążaniu budżetu miasta – zauważa prezydent Murdzek. – W ślad za tym działa już testowy hot-spot w Rynku i z racji tego, że otwarte jest lodowisko, myślimy o kolejnym punkcie testowym, zlokalizowanym właśnie tam.

Minister był pod wrażeniem przede wszystkim samego faktu oddolnej inicjatywy młodzieży.
Ministerstwo dofinansowuje duże, wielomilionowe projekty realizowane przez samorządy, ale myślę, że ten wasz jest do udźwignięcia przez budżet miasta. Macie już przychylność prezydenta, a to ważne – podsumował Stanisław Huskowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group