Czytających: 1142

Lutomia Dolna: Mistrz z Lutomi

Wtorek, 12 października 2021, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Uczeń klasy 5 B Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, Paweł Gutowski wywalczył w Będzinie Mistrzostwo Polski w walce sportowej semi–hogo oraz dwa wicemistrzostwa Polski w technikach specjalnych oraz technikach szybkościowych (kategoria kadeci 140 cm).

W dniach od 2 do 3 października odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-do ITF oraz Mistral Kids CUP – Będzin 2021. Do rywalizacji stanęło blisko 450 zawodników z 39 miast z całej Polski, w tym Świdnicy.

Pierwszego dnia (sobota) świetna dyspozycja świdnickich zawodników pomogła całemu zespołowi Sportowego Klubu Taekwon-do „TIGER” wygrać Klasyfikację Generalną Mistrzostw Polski ITF.

Wyniki zawodników:

Zuzanna Klimczak – 1 m. walki light-contact, 3 m. walki semi-contact, 2 m. techniki specjalne
Mikołaj Styczeń – 1 m. walki light-contact, 3 m. walki semi-contact
Paweł Gutowski – 1 m. walki semi-hogo, 2 m. techniki specjalne, 2 m. techniki szybkościowe
Tymon Krzesaj – 2 m. walki semi-hogo, 1 m. techniki szybkościowe
Michalina Smogór – 2 m. walki semi-hogo
Kasandra Głowacka – 3 m. walki light-contact
Wojciech Pławecki – 3 m. walki light-contact

Drugiego dnia zawodów do rywalizacji stanęły młodsze dzieci, które zaczynały swoją sportową przygodę podczas Mistral KIDS CUP. Organizator turnieju zadbał, aby debiut na zawodach dla zawodników i ich rodziców był miłą przygodą i świetnym wyzwaniem.

Udany start na ostatnich zawodach to zasługa pracy całego zespołu. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do trenerów, asystentów, a także rodziców. Najmłodsi sportowcy wywalczyli 4 złote, 6 srebrnych, 2 brązowe medale.

Paweł Gutowski to wychowanek klubu Tiger Świdnica, trenowany przez trenera Tomasza Bohuszewicza. Są to kolejne sukcesy sportowe utalentowanego sportowca z gminy Świdnica (dotychczasowe medale zdobywane były na zawodach regionalnych w całej Polsce), w tym pierwsze zdobyte na Mistrzostwach Polski.