Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1210
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mistrz z wizytą

Środa, 26 maja 2021, 8:52
Autor: red
Świebodzice: Mistrz z wizytą
Fot. UM Świebodzice
24 maja do świebodzickiego Ratusza przybył Bartłomiej Rogoziński Mistrz Europy i Świata w wyciskaniu sztangi leżąc.

Pan Bartłomiej ma na swoim koncie wiele sukcesów, w marcu br. zdobył w Siedlcach Mistrzostwo Europy Federacji XPC osób niepełnosprawnych, osiągnął rekord Polski i Europy.
Z kolei w kwietniu wywalczył w Pabianicach Mistrzostwo Świata WPA WORLD CHAMPIONSHIP POWERLIFTING, bijąc rekord świata. Brał też udział w Pucharze Świata w Siedlcach Federacji XPC, zajął I miejsce, rywalizował z osobami niepełnosprawnymi.

Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z zastępcą Burmistrz Miasta Tobiaszem Wysoczańskim podczas spotkania przekazali Bartłomiejowi Rogozińskiemu serdeczne gratulacje z tytułu osiągniętych sukcesów sportowych oraz symboliczny upominek. Pan Bartłomiej w gabinecie Burmistrza Miasta dumnie prezentował medale oraz puchar a także opowiadał o bogatym doświadczeniu sportowym.

Mistrz od wielu lat związany jest ze sportem, uprawiał go jako młody chłopiec, zaczynał treningi i przygodę ze sportem w prowizorycznie przygotowanych siłowaniach zlokalizowanych w piwnicach. Przed 24 latami uległ bardzo groźnemu wypadkowi samochodowemu, jego rekonwalescencja trwała 4 lata. Dzięki uporowi, systematycznej, wyczerpującej rehabilitacji osiągnął dużą sprawność fizyczną. Jednak wypadek pozostawił u Pana Bartłomieja uszczerbek na zdrowiu, dlatego rywalizuje on na mistrzostwach z osobami niepełnosprawnymi.

Bartłomiej Rogoziński próbuje także walczyć w zawodach z zawodnikami pełnosprawnymi, ma apetyt na kolejne sukcesy sportowe, a poprzeczkę postawił wysoko, marzy o uczestnictwie w Mistrzostwach w Stanach Zjednoczonych. Trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy sportowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group