• Czwartek, 14 listopada 2019
  • Godz. 20:46
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 850
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mistrzostwo i wicemistrzostwo dla Gońca Żarów

Wiadomości: Żarów
Poniedziałek, 19 września 2011, 12:31
Aktualizacja: 12:31
Autor: MDvR
Fot. archiwum
W dniach 17–18 września do Żarowa zawitali młodzi szachiści z całego województwa, rywalizując o miano Mistrza Dolnego Śląska w poszczególnych kategoriach wiekowych. Łącznie do rywalizacji przystąpiły 132 osoby.

To już kolejna impreza rangi mistrzowskiej rozegrana w Żarowie, którą na zlecenie Dolnośląskiego Związku Szachowego zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz klub szachowy GLKS Goniec Żarów. Areną mistrzostw była hala sportowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Dobrze w Mistrzostwach zaprezentowali się szachiści klubu szachowego GLKS Goniec Żarów na czele z Przemysławem Borowskim, który został mistrzem Dolnego Śląska do lat 15 oraz Damianem Daniel, który w tej samej kategorii uzyskał tytuł wicemistrzowski.

Nagrody zwycięzcom wręczał Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Szachowego Robert Korpalski oraz przedstawiciel sponsora głównego mistrzostw KASA Wspólnota pani Marta Makuch. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorowi głównemu - KASA Wspólnota za wsparcie organizacji mistrzostw.

Wyniki (najlepsza trójka oraz miejsca zawodników klubu szachowego Goniec Żarów):

Dziewczęta

D-9
1. Maria Lascar - ASSz Miedź Legnica
2. Alicja Kalinowska - KSz Polonia Wrocław
3. Ewa Włodarska – Chocianów
8. Natalia Dominik – Goniec Żarów

D-11
1. Anna Karykowska - ASSz Miedź Legnica
2. Patrycja Szulc - KSz Polonia Wrocław
3. Karolina Kalinowska - KSz Polonia Wrocław

D-13
1. Gabriela Maciak - ASSz Miedź Legnica
2. Agnieszka Bebel - KSz Polonia Wrocław
3. Helena Sękowska - MUKS MDK Śródmieście Wrocław

D-15
1. Radosława Lascar - ASSz Miedź Legnica
2. Natalia Rogacka - UKS Ogniwo Legnica
3. Urszula Grochocińska - KSz Polonia Wrocław

D-17
1. Dominika Stsrczewska - UKS SP3 w Bogatyni
2. Marta Wolska - MUKS MDK Śródmieście Wrocław
3. Natalia Mielnik - KSz GAMBIT MDK Świdnica

Chłopcy:

C-9
1. Adam Kawaler - MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2. Radosłąw Dytman - MUKS MDK Fabryczna Wrocław
3. Łukasz Lipski - KSz Polonia Wrocław
10. Jakub Dołharz - Goniec Żarów
14. Hubert Zaremba - Goniec Żarów

C-11
1. Krzysztof Łukasiewicz - KSz Polonia Wrocław
2. Michał Wróbel - KSz Polonia Wrocław
3. Franciszek Sernecki - MUKS MDK Śródmieście Wrocław
19. Wiktor Zaremba - Goniec Żarów

C-13
1. Krzysztof Kanicki - MUKS MDK Fabryczna Wrocław
2. Tomasz Jankowiak - TMS 64 Polkowice
3. Kamil Nowak - Wołowski Klub Szachowy
10. Dawid Mozol - Goniec Żarów
15. Michał Dołharz - Goniec Żarów

C-15
1. Przemysław Borowski - Goniec Żarów
2. Damian Daniel - Goniec Żarów
3. Witold Oszczanowski - MUKS MDK Śródmieście Wrocław
9. Konrad Sołek - Goniec Żarów
10. Patryk Piórek - Goniec Żarów

C-17
1. Paweł Stankiewicz - KSz Polonia Wrocław
2. Aleksander Łukasiewicz - KSz Polonia Wrocław
3. Michał Dzikowski - MUKS MDK Śródmieście Wrocław

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group