Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Mistrzowie Pięknego Czytania

Czwartek, 22 marca 2018, 17:56
Autor: red
Żarów: Mistrzowie Pięknego Czytania
Fot. UM Żarów
Biblioteka w Żarowie wybierała mistrzów pięknego czytania. W konkursie, który został zorganizowany z okazji "Międzynarodowego Dnia Pisarzy" wzięli udział uczniowie klas IV–VI. Zadaniem uczniów było przeczytanie wylosowanego fragmentu książki Anny Czerwińskiej–Rydel.

Autorka pisze książki dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Jest pomysłodawczynią i twórczynią serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach.
- Czytanie jest jedną z najważniejszych umiejętności każdego człowieka, która jest nabywana i doskonalona w procesie uczenia. W naszym konkursie ocenialiśmy płynność czytania, dykcję i intonację oraz własną interpretację przeczytanego tekstu. Dzieci nie miały okazji wcześniej zapoznać się z tekstem, ale i tak doskonale poradziły sobie z zadaniem, co pokazuje jak dobrze przygotowały się do rywalizacji. W każdej z trzech kategorii walka była bardzo wyrównana. Każdy Mistrz otrzymał nagrodę książkową, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy na kolejne edycje - mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Po podsumowaniu punktów jury w składzie: nauczyciele bibliotekarze Agnieszka Kosińska oraz Stanisława Biernacka i Katarzyna Baryliszyn wybrali mistrzów pieknego czytania: Oliwia Dyrcz (klasa IV), Weronika Pyda (klasa V), Karolina Łuczak (klasa VI).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group