Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Mistrzowie tenisa z Lutomi Dolnej

Czwartek, 1 marca 2018, 10:21
Aktualizacja: 10:23
Autor: red
Lutomia Dolna: Mistrzowie tenisa z Lutomi Dolnej
Fot. Gmina Świdnica
27 lutego w Krosnowicach koło Kłodzka odbył się w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego strefy wałbrzyskiej.

W turnieju wzięło udział 9 drużyn chłopców i 8 drużyn dziewcząt. Na turnieju Gminę Świdnica reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Lutomi Dolnej: Dominik Studnicki, Marek Duma oraz Bartek Kacprzak, którzy zwyciężyli w swojej grupie, pokonując zawodników z Olesna i Ząbkowic.

W rundzie finałowej pokonali drużyny z Międzylesia i Oldrzychowic, zajmując I miejsce w całym turnieju.
- Zawody stały naprawdę na wysokim poziomie. U niektórych chłopców dało się zauważyć niezłą technikę, to efekt pracy w szkołach i klubach, gdzie na co dzień trenują. Nasi uczniowie od początku turnieju byli bardzo skoncentrowani i wierzyli, że mogą odnieść sukces - komentuje opiekun tenisistów - Anna Staniszewska, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej.

- Cieszymy się bardzo, że udało nam się pokonać wielu dobrych zwodników. Niektórzy z nich grają w klubach sportowych, my zaś przede wszystkim gramy w szkole. Najważniejsze jednak, aby grać systematycznie, bo tylko trening czyni mistrza - dodają chłopcy.

Dzięki temu zwycięstwu młodzi adepci ping ponga awansowali do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się w połowie marca w Brzegu Dolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group