Świdnica: Młode talenty pokazały klasę

Niedziela, 25 kwietnia 2010, 16:55
Aktualizacja: 21:52
Autor: M.Rodziewicz
W dniach 24–25 kwietnia w hali przy ulicy Pionierów odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce. Spośród 4 zespołów biorących udział w turnieju w Świdnicy faworytkami do awansu do turnieju finałowego były zawodniczki Skry Bełchatów. Kibice mieli nadzieje, że drugim zespołem, który wystąpi w finale razem z siedmioma pozostałymi drużynami będzie miejscowy MKS. Nie zawiedli się. Kolejny sukces Wojciecha Ząbka stał się faktem.

W pierwszym meczu świdniczanki podejmowały UKS Orzeł Malbork. W początkowym secie przewaga zawodniczek MKS-u w każdym elemencie gry nie była zagrożona ani przez chwilę i pozwoliły przeciwniczkom zdobyć tylko 14 punktów. W pierwszych kilkunastu minutach drugiej partii dominacja świdniczanek była wręcz przytłaczająca. Kibice nie zdążyli dobrze zająć miejsc a wynik brzmiał 7:0. Dzięki świetnemu serwisowi i dobrej grze w ataku już 7 minut później świdniczanki prowadziły 16:7. Potem do głosu na chwile doszedł Orzeł odrabiając prawie cała stratę , ale MKS utrzymał koncentracje, w kluczowych momentach seta i wygrał 25:23.

W kolejnym meczu podopieczne trenera Ząbka podejmowały teoretycznie najlepszy zespół turnieju- Skrę Bełchatów... przyjezdne wygrały 2:0.
Dziś przyszedł czas na mecz z BKS-em Szóstką Biłgoraj. Pierwszy set był pokazem jednego zespołu – MKS-u. Gdyby nie kilka błędów serwisowych można byłoby powiedzieć ,że ta partia była absolutnie bezbłędna. Dobry serwis , blok punkty zdobywane seriami spowodowały, że set zakończył się przewagą 11 punktów- 25:14.Po łatwo wygranej pierwszej partii nikt nie spodziewał się tak dużych emocji, jakie przyniósł 2 set. W nim obie ekipy grały punkt za punkt, a w końcówce MKS prowadził 24:20. Mimo to BKS doprowadził do remisu. Prze następne pięć minut drużyny wymieniały się prowadzeniem, ale więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowały świdniczanki wygrywając ostatecznie 32:30. Zwycięstwo w tym secie dało awans do turnieju finałowego z udziałem ośmiu najlepszych zespołów młodziczek w Polsce. Najlepszą zawodniczką turnieju w Świdnicy została Marta Gazela ze Skry, w MKS-ie najlepsza była Aleksandra Gancarz. Choć trener po meczu stwierdził ,że trudno kogokolwiek wyróżnić , cały zespół zagrał dobrze. Trzecie miejsce dla Biłgoraju, czwarte zajął UKS Orzeł Malbork.
W pozostałych turniejach zagrały: TKST Budowlani Toruń, MKS Truso Elbląg, Salos Kraków, UKS MOSM Bytom, KS Gwardia Wrocław, MOSM Tychy, KS Dziewiątka Łódź, UKS Remis Świdnik AZS UMCS TPS Lublin Energa Gedania Gdańsk, UKS Augustynki Kalisz, MKS V LO Rzeszów i MUKS Siatkarz Wieluń.