Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Młodzi się kształcą

Środa, 22 października 2014, 10:38
Aktualizacja: 10:41
Autor: red.
Świebodzice: Młodzi się kształcą
Fot. UM Świebodzice
Młodzież ze Świebodzic chce zdobywać nowe kwalifikacje zawodowe. Potwierdzenia tej tezy nie trzeba szukać daleko. W Młodzieżowym Centrum Kariery rozpoczęły się właśnie pierwsze zajęcia w ramach projektu "Równi na rynku pracy", skierowanego do osób poszukujących zatrudnienia.

Projekt, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych, skierowany jest do osób nieuczących się i niepracującej, w wieku od 18 do 24 lat. W jego trakcie uczestnicy - piętnastoosobowa grupa - będą mogli zdobyć nowe doświadczenia zawodowe oraz zwiększyć posiadane dotychczas kwalifikacje. W trakcie projektu uczestnicy skorzystają między innymi ze wsparcia doradcy zawodowego, pośrednika pracy, psychologa i prawnika. Młodzi ludzie będą mogli zdobyć certyfikat ECDL z obsługi komputera a także uczestniczyć w kursie językowym czy kursie na prawo jazdy kat. B. Następnie w celu podwyższenia swoich kwalifikacji zostaną skierowani na kursy zawodowe.

Wśród kursów do wyboru młodzież ze Świebodzic szczególnie upodobała sobie kursy: nowoczesny magazynier z obsługą wózka widłowego, kelner - barman, spawacz, fryzjer, kosmetyczka oraz pracownik biurowy. Ważnym elementem projektu jest skierowanie jego uczestników na praktyki do świebodzickich zakładów pracy, w których będą mogli zweryfikować nabyte umiejętności.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group