Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Młodzi wandale zatrzymani

Niedziela, 14 września 2014, 16:31
Aktualizacja: 20:17
Autor: red.
Żarów: Młodzi wandale zatrzymani
Fot. UM Żarów
Niszczyli elewacje budynków i sklepów. Policjanci zatrzymali trzech młodych grafficiarzy, którzy malowali sprayem elewacje bloków mieszkalnych, sklepów, budynku żarowskiego szpitala i sali widowiskowo–sportowej. Teraz mogą trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Jak ustalili śledczy, trzej mężczyźni, najprawdopodobniej sympatycy klubów piłkarskich działali razem.- Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. W każdym przypadku wnioskujemy o nałożenie obowiązku naprawy zniszczonego mienia. Za zniszczenie cudzej własności grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Są to mieszkańcy Żarowa w wieku 17-26 lat. Jeden z nich przyznał się już do zarzucanych czynów - wyjaśnia Janusz Kozendra, komendant żarowskiego komisariatu policji.

W pomoc schwytania sprawców dewastacji zaangażowali się również sami mieszkańcy, którzy gotowi byli nawet wyznaczyć nagrodę za ujęcie wandali. Na szczęście interwencja policji okazała się skuteczna i sprawców namierzono. - Jesteśmy zbulwersowani! To dewastacja naszej całej ulicy. Odnowione kamienice zamiast cieszyć oko, niektórym po prostu przeszkadzają. Za takie zachowanie należy się surowa kara - mówią głośno mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego.

W sumie zniszczenia odnotowano na budynku sali widowisko-sportowej przy żarowskiej podstawówce, budynku przyszpitalnym, w okolicach ulicy Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Krasińskiego.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group