Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Młodzież z Zespołu Szkół w Strzegomiu w Domu Dziecka "Salvator" w Wałbrzychu

Sobota, 17 grudnia 2016, 9:32
Aktualizacja: 18:34
Autor: red
Strzegom: Młodzież z Zespołu Szkół w Strzegomiu w Domu Dziecka "Salvator" w Wałbrzychu
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Tradycją Zespołu Szkół jest organizowanie akcji Mikołajki dla podopiecznych Domu Dziecka. Młodzież wraz z opiekunkami Barbarą Balawender i Anną Czubalą była w Domu Dziecka Salvator w Wałbrzychu, aby podarować wychowankom prezenty i spędzić z nimi czas.

Prezenty te nie są przypadkowe. Podopieczni z placówki piszą listy do św. Mikołaja, a młodzież spełnia ich marzenia w postaci imponujących paczek.

Po trwających miesiąc przygotowaniach posłańcy św. Mikołaja przybyli do Wałbrzycha dużym autokarem, zapewnionym przez Burmistrza Strzegomia - z dwoma św. Mikołajami. Prezenty i ogromna ilość darów z trudem zmieściły się w dużym pojeździe. Oprócz paczek dla każdego wychowanka zawieziono też: gry planszowe i edukacyjne, milutkie koce, słodycze, trwałą żywność, środki higieniczne i kosmetyczne, zabawki, sprzęt sportowy, artykuły szkolne. Dzieci witające gości i ich radość sprawiły, że od razu wytworzyła się wspaniała atmosfera.Wychowankowie Domu Dziecka także przygotowali się na spotkanie. Przedstawili krótką część artystyczną i poczęstunek dla gości. Mikołajowie rozdali prezenty. Reakcje były wzruszające, łza się w oku kręciła. Dzieci były bardzo zadowolone. Później gospodarze spotkania zaprosili młodzież do swoich pokojów, gdzie mogli porozmawiać i poznać się bliżej. Rozmowy były bardzo swobodne, nie było widać różnicy wieku i sytuacji życiowej. Potem młodzież tańczyła razem w rytmie Zumby, a najmłodsi od razu zaczęli się bawić otrzymanymi prezentami. Zdalnie sterowane samochody i inne zabawki wzbudzały wiele emocji. Nawiązano wiele znajomości. Przygotowania i spotkanie z rówieśnikami w trudnej życiowej sytuacji było niezwykle ważne i wychowawcze także dla naszej młodzieży. Wspólne rozmowy i zabawy sprawiają, że stają się oni wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci i bardziej doceniają to, co mają. Nasza młodzież tak dobrze spędziła czas na ulicy Miłej, że trudno było się rozstać z naszymi gospodarzami. Cała akcja nie odbyłaby się bez wsparcia licznych sponsorów i darczyńców, którym dziękujemy stokrotnie. Wszystkim uczniom, pracownikom Zespołu Szkół z Krótkiej 6, którzy przyczynili się do tak szlachetnej akcji także bardzo dziękujemy. Bez Waszej pomocy nie moglibyśmy uszczęśliwić 28 dzieci, które bardzo czekały na Mikołaja.
Organizatorki tegorocznej akcji

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group