Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 669
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Młodzież ze Strzegomia na ŚDM

Środa, 3 sierpnia 2016, 13:04
Aktualizacja: 17:06
Autor: red
Strzegom: Młodzież ze Strzegomia na ŚDM
Fot. UM Strzegom
W dniach 29 –31 lipca młodzież z Rzymskokatolickiej Parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży.

Trzydniowa wizyta w Krakowie, zorganizowana przez ks. Łukasza Trzeciaka, była pełna przeżyć duchowych i kulturalnych.

Oto krótka relacja uczestników ŚDM:

- Uczestniczyliśmy we wszystkich wydarzeniach centralnych przygotowanych dla pielgrzymów: w Drodze Krzyżowej na krakowskich Błoniach, nocnym czuwaniu i Mszy Świętej na Campusie Bożego Miłosierdzia. Był to czas modlitwy i pełnych energii oraz entuzjazmu spotkań z papieżem Franciszkiem.

Pierwszą noc spędziliśmy w Mszanie Dolnej, której mieszkańcy bardzo serdecznie przyjęli nas w swojej parafii i swoich domach, i potwierdzili, że prawdą jest prawdziwa polska gościnność, za co serdecznie im dziękujemy.

Podczas pobytu w Krakowie mieliśmy również okazję pomodlić się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Byliśmy na krakowskim Rynku, w Bazylice Mariackiej, pod papieskim oknem na ul. Franciszkańskiej. Odpoczywaliśmy pod pomnikiem Adama Mickiewicza, gdzie opowiadaliśmy telewizji Polsat o naszych pielgrzymkowych wrażeniach. Powrót do domu nie był łatwy ze względu na trudne warunki atmosferyczne - upał i burza, której towarzyszyły intensywne opady deszczu.

Spotkanie z Papieżem było dla nas niezapomnianym przeżyciem i jest wspomnieniem na całe życie, a spośród słów papieża usłyszanych w Krakowie szczególnie zapamiętamy wezwanie: "Bądźcie szczęśliwi i radośni".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group