Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Młynarska–Piaskowa – startuje rewitalizacja

Poniedziałek, 25 lipca 2011, 16:26
Aktualizacja: 16:51
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Młynarska–Piaskowa – startuje rewitalizacja
Fot. użyczone
W pierwszej połowie sierpnia rozpocznie się rewitalizacja obszaru ulicy Młynarskiej i Piaskowej w Świebodzicach. To zabytkowy zakątek miasta, niestety mocno zaniedbany a warty odnowienia i odwiedzenia przez turystów. Jest to dawna dzielnica robotnicza, zamieszkiwana w XIX w. i pierwszej połowie XX wieku przez robotników licznych fabryk w mieście. Cała nawierzchnia ulicy Młynarskiej to kostka brukowa. Budynki, zamieszkiwane przez pracowników okolicznych zakładów, niegdyś tętniły życiem, było tu wiele lokali gastronomicznych a nad całością górował potężny młyn, który niestety spłonął w II połowie XX wieku.

Od wielu lat był to raczej zapomniany zakątek miasta. Ale to się zmieni, dzięki rewitalizacji terenu. Gmina Świebodzice otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Wartość zadania to ponad 1,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi ponad 60 %. W ciągu najbliższych dwóch lat mieszkańcy tego rejonu będą świadkami, jak zmienia się ich otoczenie.
Prace rozpoczną się od przebudowy placu, będącego skrzyżowaniem ulicy Młynarskiej, Krasickiego i Szkolnej.

- Na placu pojawi się wyspa zieleni, będzie także bardziej czytelny układ komunikacyjny - mówi Ireneusz Zyska, zastępca burmistrza miasta.
Nawierzchnia ulicy Młynarskiej wykonana jest z kostki granitowej. I tu nic się nie zmieni, nie licząc przełożenia nawierzchni z wykorzystaniem istniejącej i uzupełnieniem o nową kostkę. Tego typu nawierzchnię zyskają także chodniki. Będą wyposażone w nowe płyty granitowe i uzupełnione na pozostałej powierzchni o kostkę granitową.

- Dopełnieniem całości będą stylowe latarnie, a także zieleń przy budynkach. Ważną zmianą będzie nowa organizacja ruchu w tym rejonie - dodaje wiceburmistrz Zyska.

Na ulicy Piaskowej wjeżdżając od ulicy Fabrycznej będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy. Podobnie będzie na odcinku ulicy Młynarskiej jadąc od skrzyżowania z ulicą Piaskową do ulicy Fabrycznej, z tym że na tym odcinku ul. Młynarskiej będzie ograniczenie tonażu do 10 ton. Samochody o większym ciężarze będą mogły wyjechać z ul. Młynarskiej ulicą Szkolną, która również zostanie przebudowana jako kontynuacja - II etap tego zadania.

Mieszkańcy obu ulic muszą się liczyć z utrudnieniami w czasie przebudowy tego obszaru. Nowe oznakowanie pojawi się na dniach, prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do nowych zasad poruszania się.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group