Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mniej niż zwykle

Niedziela, 13 października 2019, 7:41
Autor: red
Świdnica: Mniej niż zwykle
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 4–10 października.

04.10.2019 r. godz. 941 pewien mężczyzna telefonicznie zgłosił, że zauważył młodego łabędzia, który postanowił udać się na spacer po okolicy. Przechadzał się po skrzyżowaniu ul. Wałbrzyskiej z ulicą Słowiańską, kierując się w stronę ronda im. Ireny Sendlerowej przy zalewie. Chwilę później, patrol straży miejskiej odnalazł ptaka, który szedł ul. Wałbrzyską w stronę centrum miasta. Podczas próby powstrzymania dalszej ucieczki, łabędź odleciał w stronę Modliszowa i zniknął z oczu. O godzinie 1413 ten sam łabędź został zauważony na terenie ogródków działkowych im. Ks. Bolka Świdnickiego przy ul. Armii Krajowej. Ptak okazał się być lekko ranny i nie próbował uciec kolejny raz. W towarzystwie strażników miejskich, spokojnie czekał na przybycie pracowników schroniska dla zwierząt, od których otrzymał fachową opiekę medyczną.

04.10.2019 r. godz. 2020 funkcjonariusze straży miejskiej, podczas rutynowego patrolowania terenu okolic placu Wolności, zauważyli ogromne zadymienie. Dym był taki duży, że było podejrzenie o zapaleniu się sadzy w kominie, co niestety się potwierdziło. Szybko ustalili z którego komina wydobywa się dym i natychmiast wezwali na miejsce straż pożarną na ul. Wrocławską. Zaledwie 7 minut później strażacy gasili już pożar. Tym razem obyło się bez tragedii. Jednak trzeba pamiętać o przeglądzie swojego komina (który sprawdzi w jakim stanie jest sama konstrukcja), a przede wszystkim o systematycznym czyszczeniu, które zapobiegnie zapaleniu się sadzy i usprawni działanie całego systemu grzewczego. Kominiarz powinien sprawdzić komin przed każdą zimą, a w przypadku częstego użytkowania, nawet raz na kwartał. Takie „drobne” zabiegi mogą zapobiec wielkiej tragedii.

06.10.2019 r. godz. 230 Operator monitoringu wizyjnego, w środku nocy zauważył bójkę dwóch mężczyzn, którzy okładali się pięściami na jezdni w Rynku. Patrol straży miejskiej natychmiast udał się na miejsce zdarzenia i rozdzielił bijących się panów. Awanturnicy zostali pouczeni i oddali się w przeciwnych kierunkach.

06.10.2019 r. godz. 1617 Dyżurny staży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na ul. Kilińskiego w okolicy placu zabaw dla dzieci, nietrzeźwa kobieta histerycznie krzyczy i spożywa piwo w towarzystwie mężczyzny. Przybyły na miejsce patrol, pomimo prośby nie otrzymał danych potrzebnych do wylegitymowania. Awanturnica została ujęta i przewieziona do Komendy Powiatowej Policji.

08.10.2019 r. godz. 1513 Pewien mężczyzna telefonicznie zgłosił, że przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Jana Długosza leży nietrzeźwy mężczyzna. Jak się okazało 60 latek upadł i uderzył się w głowę o chodnik, przez co był zdezorientowany i zagubiony. Przybyły na miejsce patrol straży miejskiej wezwał załogę ambulansu medycznego, który zabrał rannego do szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group