Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1144
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Mobilne planetarium

Środa, 13 października 2021, 15:52
Autor: red
Gmina Świdnica: Mobilne planetarium
Fot. Gmina Świdnica
Niezwykłe miejsce prowadzone przez astronoma, umożliwiające przekazywanie wiedzy astronomicznej w atrakcyjnej dla ucznia formie żywego, animowanego pokazu wewnątrz nadmuchiwanej kopuły w sposób niedostępny dla tradycyjnych form edukacji.

Planetarium Bajkonur zawitało do wszystkich gminnych placówek oświatowych, wywołując ogromne zainteresowanie. Łącznie w 21 seansach uczestniczyło ponad 400 uczniów. Była to znakomita zachęta do zainteresowania dzieci i młodzieży astronomią, a wraz z nią innymi naukami przyrodniczymi.

Zajęcia w mobilnym planetarium odbywały się w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica” Wewnątrz dmuchanej kopuły wyświetlane były pokazy astronomiczne. W czasie spotkania uczniowie obserwowali drogę planet Układu Słonecznego, układ gwiazd widoczny w różnych porach roku.
- Uzyskaliśmy podstawowe informacje na temat ruchów Ziemi, których konsekwencją jest zjawisko dnia i nocy. Mogliśmy podziwiać z bliska wszystkie planety i poznaliśmy ich cechy. Obserwowaliśmy także nocne niebo nad nasza miejscowością i dowiedzieliśmy się dlaczego w zależności od pory roku się zmienia. Wszystkim bardzo się podobało, a ciekawe pokazy zachęciły uczniów do poszerzenia swojej wiedzy z astronomii – podkreślali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group