Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Most na Kopernika do remontu

Wtorek, 23 stycznia 2024, 17:20
Autor: red
Świdnica: Most na Kopernika do remontu
Fot. UM Świdnica
Most na ul. Kopernika w Świdnicy przejdzie remont.

Od środy, 31 stycznia wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Przejazd samochodów odbywać będzie się wahadłowo na czas trwania prac budowlanych. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na nowe oznakowanie drogowe.

W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe, a także remont przyczółków, filarów i ustroju nośnego mostu, polegający na czyszczeniu, przygotowaniu i naprawie podłoża oraz zabezpieczeniu powłokowym powierzchni betonu. Konstrukcje stalowe zabezpieczone zostaną antykorozyjnymi farbami. Na części użytkowej mostu ułożona zostanie izolacja z papy termozgrzewalnej. Wyremontowane zostaną także chodniki i jezdnia zlokalizowane na moście oraz odcinek dojazdowy o długości 20 metrów. Wykonawcą zadania jest wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ONMAX GROUP Sp. z o.o. ze Smolca. Prace powinny zakończyć się w sierpniu tego roku.

Przypominamy, że inwestycja została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 502 766, 40zł. Całkowity koszt robót budowlanych to 1 076 250,00 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group