Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Motocyklowa sobota

Wtorek, 3 maja 2016, 8:44
Aktualizacja: 16:28
Autor: opr.red.
Świebodzice: Motocyklowa sobota
Fot. www.swiebodzice.pl
Trzy rzeczy na świebodzickich zlotach motocykli są niezmienne: świetna frekwencja, doskonała pogoda i super zabawa. Tak też było w sobotę, 30 kwietnia, podczas tegorocznej edycji motocyklowej fiesty.

Od godz. 14:00 w Rynku przybywało lśniących jednośladów i świebodziczan, chcących zobaczyć z bliska wypieszczone cacka. Jak co roku zjechali do nas miłośnicy motocykli z całej Polski, prezentując rozmaite modele pojazdów, od zabytkowych po najnowsze ścigacze. Nie brakowało szlachetnych harleyów, chopperów, quadów, a prawdziwą sensację wzbudził motocykl milicyjny z czasów PRL, prowadzony przez właściciela – ubranego równie stylowo, z obowiązkowym kaskiem-orzechem. Motocykl oblegały zwłaszcza dzieci, ale i dorośli chętnie pozowali przy nim do zdjęć.

- Cieszę się, że co roku przybywa na naszym zlocie pasjonatów motocykli, to wspaniała impreza, mająca swoją tradycję i promująca Świebodzice w całej Polsce – mówił podczas otwarcia zlotu Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. Burmistrz otworzył imprezę wraz z Dariuszem Stańczykiem, właścicielem hotelu Księżyc i miłośnikiem motocykli, współorganizatorem wydarzenia.

Na zlocie nie zabrakło naszych samorządowców, tradycyjnie ze swoją maszyną pojawił się radny Jerzy Kirklo z małżonką- oboje zapaleni motocykliści; a także radny Sławomir Łukawski.

Uczestników dopingowali także Wiceprzewodniczący RM Jan Klepiec, radni Teresa Małecka i Jarosław Dąbrowski.
Żelaznym punktem każdego zlotu jest poświęcenie pojazdów, którego dokonał ksiądz Grzegorz Fabiński z parafii pw. Św. Mikołaja. Tradycją są także pamiątkowe koszulki dla uczestników zlotu, przygotowane przez Wydział Promocji UM. Wiele osób kolekcjonuje je od początku organizowania naszej moto imprezy.

Kulminacyjnym momentem, szczególnie wyczekiwanym przez publiczność, jest widowiskowy i głośny przejazd kolumny motocykli wokół Rynku i ulicami przyległymi. Z rykiem silników i wyciem klaksonów pojazdy kilkakrotnie okrążyły centrum, by każdemu dać szansę na sfotografowanie i nagranie telefonem komórkowym.

Następnie cała rycząca i trąbiąca kolumna skierowała się na ul. Jeleniogórską, do Hotelu Księżyc, gdzie odbyła się plenerowa część wydarzenia, z obowiązkową moto dyskoteką.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group